$
בשולי הרשת

בשולי הרשת

אופנה גיקית חדשה: סלפי עם כנפיים

יצרניות טלפונים בכל העולם כבר החלו לשים לב לתופעת הסלפי וליצור מכשירים עם מצלמות קדמיות משוכללות. התחביב החדש הוא צילום עצמי בעזרת מזל"ט - וכעת נותר רק לראות איך התעשייה תאמץ את המנהג הזה

נמרוד צוק 17:3828.04.14
סלפי? אצל כמה מהגיקים המעודכנים ובעלי האמצעים זה כבר לגמרי 2013: את הצילום העצמי הרגיל והמשעמם עם מצלמת הסמארטפון מחליף רעיון יצירתי יותר וטיפשי לא פחות: ה"דרוני", צילום עצמי בוידאו באמצעות מסוק זעיר נשלט מרחוק.

 

את המונח טבע אלכס דאו, אחד מעובדי אתר הוידאו Vimeo. זאת בתגובה לסרטון שהועלה לאתר על ידי עמית גופטה, יזם מסן פרנסיסקו שהקים את photojojo, חברה להשכרת ציוד צילום איזוטרי כמסוקי צילום זעירים. גופטה, כמובן, לא היסס לקדם את החברה שלו בסרטון שהעלה לאתר הוידאו.

 

 

בסרטון, אפשר לראות דוגמה טיפוסית - וכנראה המפורסמת ביותר - ל"דרוני" - גופטה ושניים מחבריו עומדים על גבעה בדרום סאן פרנסיסקו כשלפתע הפריים מתרחב סביבם ומציג את מראה האיזור בעוד דמויותיהם הולכות וקטנות - התוצאה של הפעלת המצלמה תוך שילוח המסוק לדרכו, כאשר הוא טס אחורה כל הזמן ומתרחק מהשלושה.

 

 

מוצר נוסף שעשוי לדחוף את הפופולריות של צילום עצמי, וצילום בכלל באמצעות מסוקים זעירים, הוא מטוס הכיס של חברת AirDroids - מסוק זול יחסית, במחיר 415 דולר בלבד, שתוכנן במיוחד למשימות צילום. החברה גייסה לאחרונה קרוב למיליון דולר בקיקסטרטר והלקוחות הראשונים אמורים לקבל את המוצר ביוני הקרוב.

 

הדרוני כבר תפס אצל חלק מחובבי המסוקים, וחיפוש אחר מלת המפתח dronie ביוטיוב מביאה כמה עשרות סרטונים דומים. ללא ספק, עם יציאת ה-AirDroids אנחנו נראה את המגמה רק מתעצמת - עד השגעון הבא.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x