$
הייטק והון סיכון

אקזיט

יאנדקס קונה את KitLocate ועולה לישראל

ענקית האינטרנט הרוסית תקים מרכז פיתוח בארץ. החברה הנרכשת מפתחת טכנולוגיית זיהוי מיקום חסכונית במיוחד באנרגיה. סכום הרכישה טרם פורסם, אך ככל הנראה עומד על מיליוני דולרים בודדים

אסף גלעד 10:3918.03.14
לאחר חרושת של שמועות באשר לכוונותיו מנוע החיפוש הרוסי יאנדקס להיכנס לישראל, מכריזה החברה על רכישת KitLocate, סטארט-אפ ישראלי צעיר ועל הקמת פעילות מו"פ מקומית. סכום הרכישה לא נודע, אך האתר הרוסי digit.ru מעריך כי היא נאמדת בכמה מיליוני דולרים. בחברה הושקעו סך הכל 700 אלף דולר.

קיטלוקייט, חברה בת 8 עובדים מהרצליה, עוסקת בפיתוח טכנולוגיית מיקום חסכונית באנרגיה. במקום להפעיל באופן קבוע את רכיב ה-GPS הבזבזני, מאפשרת הטכנולוגיה של קיטלוקייט לאתר את המשתמש בהתבסס על דגימת GPS אקראית, WiFi, אנטנות סלולריות בקרבת מקום, המצפן והספידומטר.

 

מגיע לישראל. יאנדקס מגיע לישראל. יאנדקס צילום: בלומברג

 

אלגוריתמים מתמטיים מחשבים את הדגימות השונות ומפיקים מכך מיקום בדיוק המספק את לקוחות החברה: בדרך כלל אפליקציות צד שלישי שעושות שימוש בטכנולוגית המיקום של קיטלוקייט. אפליקציות של חברות כגון פנגו או רשת הקמעונאות סירז יכולות כך להבחין במיקום המשתמש מבלי לעשות שימוש יתר בסוללה שלו.

 

ניתוח הרגלי הקניות שלכם 

 

יאנדקס תפיץ את הקוד של KitLocate בקרב אפליקציות בעולם, וכן תעשה שימוש במרכז הפיתוח המקומי החדש שלה להמשך פיתוח טכנולוגיות מובייל. יכולות זיהוי המיקום שפיתחה קיטלוקייט יסייעו ליאנדקס לא רק לדעת היכן נמצאים המשתמשים: שילוב של מערכות ביג דאטה מאפשר ללמוד את הרגלי התנועה שלהם במרחב, מתי הם חוזרים מהעבודה ועוד - במטרה לנתח את הרגלי הרכישה ולסייע לרשתות פרסום לחשוף את הקהל למודעות רלוונטיות. מידע זה יכול לשמש אפליקציות צד שלישי מסחריות וכן את רשת הפרסום של יאנדקס עצמה.

 

המרוויחים העיקריים מהאקזיט הם היזמים עומרי מורן, רון מילר ויואב כפרי, וכן המשקיעים בקיטלוקייט - מייסד אלוט יגאל יעקובי, קרן Entrée קפיטל של אביעד אייל, וכן המשקיעים הפרטיים לורנס אשר וארול גינסבר. כמו הרכישות האחרונות של סטארט-אפים זעירים וצעירים, גם קיטלוקייט היא בוגרת מאיץ ג'נאקשן של קרן גנ'סיס ומיקרוסופט. 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x