$
הייטק והון סיכון

Wix רוכשת את Appixia, מתרחבת למובייל

סכום העסקה לא ידוע, אבל הוא צפוי להיות נמוך במיוחד. אחד מזוג מייסדי החברה יצטרף לוויקס. החברה פיתחה פלטפורמה לבניית אפליקציות יעודיות לאנדרואיד ו-iOS המבוססות על מסחר אלקטרוני

אסף גלעד 13:5713.03.14

רכישה ראשונה לפלטפורמת בניית האתרים הישראלית Wix. החברה הפופולרית, שהגיעה לאחרונה לשווי של מיליארד דולר בנאסד"ק, רכשה את הסטארט-אפ הזעיר Appixia מרמת-גן של היזמים יגאל ברגר וטל קול. סכום הרכישה לא נמסר, אך הוא מדובר ככל הנראה בסכום נמוך.

ב-Appixia  מועסקים רק שני היזמים, יוצאי 8200, המהווים גם את בעלי המניות העיקריים בה. היא הוקמה ב-2012 והייתה בעיצומו של סבב גיוס טרם רכישתה, לאחר שבגרה את מאיץ הסטארטאפים של מיקרוסופט. לאחר הרכישה יעבור רק אחד מהמייסדים, סמנכ"ל הפיתוח קול, לעבודה מלאה ב-Wix כחלק מצוות האינטרגרציה. ברגר, מנכ"ל Appixia, ישמש כיועץ באופן זמני ולאחר מכן ימשיך לדרך עצמאית.

 

צוות הנהלת וויקס צוות הנהלת וויקס צילום: עמית שעל

 

הרכישה של Appixia, שהושלמה כבר בתחילת החודש, נעשתה כחלק מהמאמץ של Wix להרחיב את שירותי בניית האתרים שלה גם לתחום המובייל. באוקטובר האחרון השיקה החברה מוצר המאפשר להמיר אוטומטית אתרי ווב לאפליקציות מובייל מבוססות ווב (HTML5), שהגישה אליהם נעשית מהדפדפן הסלולרי. לפי Wix,כבר 1.6 מיליון לקוחות המירו את האתר המקורי שלהם לאתר מובייל. אבל למרות ההצלחה, החברה מתקשה לפתח מערכת ליצור אפליקציות סלולר יעודיות, שיוכלו לספק לעסקים קטנים ובינוניים ביצועים טובים יותר.

 

המהפכה הסלולרית השניה

 

בשנים האחרונות עובר עולם המובייל זעזוע, כאשר השוק מתקשה להתייצב על העדפה בין אפליקציות HTML5, המאפשרות תמיכה בכל הפלטפורמות, ובין אפליקציות יעודיות (native), הנחשבות לכבדות יותר אף עשירות יותר במידע.

 

 

רכישת Appixia לא רק מכניסה את Wix לעולם האפליקציות היעודיות, אלא גם לתחום המסחר האלקטרוני במובייל. הפלטפורמה של Appixia מאפשרת לעסקים קטנים ובינוניים, כמו גם למשתמשים פרטיים, לבנות ולהשיק אפליקציות מסחר אלקטרוני יעודיות ל-iOS ואנדרואיד, עם תמיכה בשירותים כגון דחיפת הודעות, סריקת ברקוד, GPS וסריקת כרטיס אשראי. הפלטפורמה גם מתממשקת לחנויות וקטלוגים מקוונים כגון מג'נטו, איביי, פרסטה שופ וזנקארט.

  

לפתרון המשולב של Wix ו- Appixia מספר מתחרים בישראל, בהם קונדואיט מובייל ודודא מובייל. ועם זאת, ב-Wix מדגישים כי הפתרון של אפיקסיה ממוקד בזירת המסחר האלקטרוני ובהפיכת אתרי קניות לאפליקציות יעודיות, מה שמבדל אותה משאר המתחרות בתחום.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x