$
הייטק והון סיכון

3i-Mind של מתי כוכבי מתפצלת, עובדים פוטרו

שלושה חודשים לאחר שחברה המובילה של כוכבי, לוג'יק, פיטרה 120 עובדים, מגיע גם תורה של 3i-Mind שפיתחה מערכת לניהול סיכונים עבור חברות ענק וגופים בטחוניים

אסף גלעד 17:0203.02.14

שינוי ארגוני נוסף פוקד את קבוצת החברות של מתי כוכבי. חברת ציוד האבטחה 3i-Mind, המעסיקה היום כשמונים עובדים, צפויה להתפצל לשתיים. במסגרת המהלך, החברה פיטרה מוקדם יותר הבוקר (ב') ארבעה עובדי מנהלה האחראים על התפעול השוטף שלה. הפיצול ב- 3i-Mind מגיע כשלושה חודשים לאחר שחברת לוגי'ק, גם בבעלות כוכבי,  פיטרה כ- 120 עובדים.

 

לוג'יק הותיקה והגדולה יותר היא חברת אינטגרציה והפיתוח שגם הוקמה על ידי כוכבי, ונמצאת בבעלותו. היא מנוהלת על ידי ראש אמ"ן לשעבר, האלוף (מיל') עמוס מלכא, המשמש גם כיו"ר החברה.

 

מתי כוכבי, המייסד והבעלים של 3i-Mind מתי כוכבי, המייסד והבעלים של 3i-Mind

 

3i-Mind מצידה מתמחה בפיתוח תוכנות ניהול סיכונים, ומספקת לחברות מסחריות ולגופיים בטחוניים מערכת המתריעה בפני איומים כגון אסונות טבע, שביתות והפגנות. המערכת אוספת מידע רב מהרשת ומהסביבה ומוצאת הקשרים ותובנות לארגון.

 

בעקבות פניית "כלכליסט", נמסר מהחברה כי 3i-Mind תתפצל בימים הקרובים לשתי חטיבות. הראשונה היא Open Mind, שתתמקד במוצר של מערכת בינה עסקית שתוכפף מעתה לחברת ווקטיב (Vocativ) - חברת נוספת בבעלותו של כוכבי הפועלת מניו יורק ועוסקת בתחום החדשות. ווקטיב היא מיזם תכני חדשות אינטרנטי, המשלב בין תכנים שנוצרו ונאגדו על ידי בני אדם, במתכונת של עיתון דפוס ואתר חדשות מסורתי, ובין מערכת המייצרת תכנים על ידי איסוף ידיעות מבוססת ניתוח מידע ורשתות חברתיות. החברה האמריקאית מעסיקה כיום כארבעים עובדים.

 

הקבוצה השניה תתמקד במוצר אחר, Ready Mind - מערכת ניהול סיכונים עבור גופי משטרה ובטחון פנים. הקבוצה תמשיך לפעול תחת מה שנותר מחברת 3i-Mind.

 

החברות המסתוריות של כוכבי

 

לוג'יק נחשבת לאחת מהחברות המסתוריות בענף הציוד הבטחוני בישראל. היא ספקית של חיישנים אלקטרונים ומערכות שליטה ובקרה לצרכי אבטחת מתקנים, ניהול עיר חכמה וניתוח מזג האוויר. לחברה משרדים בנתניה וביקום, ועיקר פעילותה הוא בייצוא חיישנים ומערכות ל-AGT, חברה ישראלית-שוויצרית שגם קשורה לכוכבי, ומוכרת את מוצרי לוג'יק ללקוח גדול במיוחד באזור המפרץ הפרסי.

 

בשנים האחרונות לוג'יק ו-AGT הגדילו את פעילותן גם למדינות נוספות כגון סינגפור, תאילנד, גרמניה והולנד.ל"כלכליסט" נודע כי לאחרונה חידשה AGT את הסכמיה עם הלקוח המסתורי מאזור המפרץ הפרסי, ובכך הבטיחה רציפות של הכנסות לחברה הישראלית. AGT מנוהלת על ידי כוכבי, אך זה מחזיק בה רק חלק מהמניות בנוסף לשותפים נוספים שזהותם אינה ידועה.  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x