$
הייטק והון סיכון

לוג'יק החלה בפיטורי 100 עובדים

בחברת ציוד אבטחת המתקנים בבעלות מתי כוכבי 850 עובדים. מקורבים לחברה: המהלך נבע מאיחוד יחידות עבודה, שיטוח השכבה הניהולית והקצאה של משאבים להקמת מרכז פיתוח חדש

אסף גלעד 18:5509.12.13

חברת ציוד אבטחת המתקנים לוג'יק (Logic) בבעלות מתי כוכבי מפטרת כ-100 עובדים מתוך 850 עובדיה בארץ. מרבית המפוטרים הם מומחים בתכנון, פיתוח ואינטגרציה של חיישנים ומערכות אבטחת מתקנים.

ממקורבים לחברה נמסר כי המהלך נבע מאיחוד יחידות עבודה, שיטוח השכבה הניהולית והקצאה של משאבים להקמת מרכז פיתוח חדש של החברה שיתמקד בפיתוח טכנולוגיות עתידיות בתחומי טכנולוגיות הענן, הביג דאטה ו"האינטרנט של הדברים", טכנולוגיה המתבססת על שילוב חיישנים במכשירים אלקטרוניים וניהולם באופן מרוכז. מרכז הפיתוח החדש ישמש את הן את לוג'יק בבעלותו של כוכבי והן את AGT, חברה שהקים כוכבי ובה הוא מחזיק מניות.

 

משרדי לוג'יק משרדי לוג'יק צילום: נמרוד גליקמן

 

לוג'יק היא ספקית של חיישנים אלקטרונים מסוגים שונים ומערכות שליטה ובקרה לצרכי אבטחת מתקנים, ניהול עיר חכמה וניתוח מזג האוויר. החברה פעילה ממשרדים בנתניה וביקום ועיקר פעילותה הוא בייצוא חיישנים ומערכות ל-AGT. חברה הפעילה משוויץ. AGT מוכרת את מוצרי לוג'יק ללקוח מרכזי במדינה במפרץ הפרסי, ובשנים האחרונות הגדילה את פעילותה גם במדינות נוספות כגון סינגפור, תאילנד, גרמניה והולנד.

 

ל"כלכליסט" נודע כי לאחרונה חידשה AGT את הסכמיה עם הלקוח במפרץ הפרסי ובכך הבטיחה רציפות של הכנסות לחברה. לוג'יק היא חברה בבעלות מלאה של כוכבי, והיא מנוהלת על ידי ראש אמ"ן לשעבר האלוף במילואים עמוס מלכא, המשמש גם כיו"ר החברה. AGT נוסדה ומנוהלת על ידי כוכבי, אך זה מחזיק בה רק חלק מהמניות בנוסף לשותפים נוספים שזהותם אינה ידועה.

 

הפיטורים בלוג'יק מצטרפים לפיטורים בחברות ציוד תקשורת וטכנולוגיה רבות אחרות בהן ECI, גילת, קומברס, רדבנד וסיסקו. עם ההון שצברה לוג'יק היא תהפוך למרכז פיתוח בתחומים טכנולוגים צומחים יותר ותגייס עשרות עובדים בתחומי מדעי המחשב, סטטיסטיקה ומתמטיקה. המרכז הישראלי יעבוד במשותף עם מרכז פיתוח שהקימה AGT בעיר דרמשטדט בגרמניה, שהוקם על ידי פרופ' לוץ הויזר, לשעבר מנהל מעבדות החדשנות של ענקית התוכנה SAP. בעבר תכננה AGT לבצע רכישות של מספר חברות טכנולוגיות בישראל, אולם רכישות אלה לא יצאו אל הפועל בסופו של דבר.

 

בחודש שעבר חשף כוכבי השקעה נוספת: חברת החדשות האמריקאית Vocativ , מיזם אינטרנט שמחברת בין מערכת עיתון ואתר חדשות מסורתי לבין מערכת איסוף ידיעות מבוססת ניתוח מידע ורשתות חברתיות. מלוג'יק לא התקבלה תגובה לידיעה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x