$
הייטק והון סיכון

"הטיסה הארוכה מסן פרנסיסקו לישראל מרחיקה משקיעים"

כך טוענים אורן דוברונסקי, מנכ"ל ווייז נועם ברדין, זוהר לבקוביץ מייסד אמובי ויזמים ישראלים נוספים. הם הקימו את שדולת SFO-TLV שמטרתה לשכנע חברות תעופה כאל-על, יונייטד ודלתא לחנוך קו ישיר מתל אביב לסן פרנסיסקו

אסף גלעד 14:0516.01.14

יזמי הייטק ומשקיעים ישראלים רבים מכירים את הרוטינה הזו היטב: יוצאים מהבית בישראל ונוחתים רק כעבור יממה בסן פרנסיסקו. שתי טיסות, קונקשן, בדיקות בטחוניות אינסופיות וחיים שלמים מתנהלים בטיסות.

עכשיו הם קמים ודורשים לשים לזה סוף: כפי שקיימת טיסת אל-על סדירה ללוס אנג'לס, בירת תעשיית השעשועים, גם סן פרנסיסקו ועמק הסיליקון הצמוד לה, בירת הטכנולוגיה העולמית, יכולה לקבל טיסה ישירה, ומישהו צריך לדאוג לזה לקרות. שורה של משקיעים סדרתיים ויזמים בהם אורן דוברונסקי, נועם ברדין מנכ"ל Waze וזוהר לבקוביץ מייסד אמובי, הרימו את הכפפה והעלו לרשת עצומה הקוראת לממשלה ולחברות התעופה לקדם קו שכזה.  

 

נועם ברדין, מנכ"ל ווייז נועם ברדין, מנכ"ל ווייז צילום: עמית שעל

 

אלא שהבעייתיות בדרך הארוכה שבין תל אביב לסן פרנסיסקו לא מסתכמת באי הנוחות של היזמים הישראלים, אלא מרחיקה עד למשקיעים אמריקאים שמפחיתים את ביקוריהם כאן למינימום בגלל הטיסה הארוכה. "ישראל כיום היא יעד מרוחק מסן פרנסיסקו אפילו יותר משנגחאי, בנגלור ואירופה, בגלל העובדה שאין ביניהן טיסות ישירות", אמר ברדין ל"כלכליסט".

 

"משקיעים רבים הודו בפני שלא יעלו על טיסה שאינה ישירה ליעד. הם מוצאים את שנגחאי, המרוחקת 14 שעות טיסה, קרובה הרבה יותר מתל אביב, המרוחקת מרחק של 21-30 שעות טיסה עם עצירה אחת. הפער הזה מייצר חסרון אדיר לקהילת ההייטק הישראלית: סטארט-אפים, משקיעים, חברות גדולות וכנסים טכנולוגיים. אנחנו מאמינים שטיסה ישירה תקרב משמעותית את עמק הסיליקון לישראל".

 

לצד ברדין ולבקוביץ מובילים את הקמפיין גם אורן דוברונסקי מייסד הוטבר, אורן זאב - שותף לשעבר באייפקס ומשקיע סדרתי, אייל שחר מנכ"ל Mallpad; שולי גלילי ממייסדי מאיץ הסטארט-אפים Upwest ועדי ביתן, מנכ"ל OwnerListens. לבקוביץ מסר ל"כלכליסט" כי אחד הצוות מתכוון להעביר פנייה לאל-על ולחברות יונייטד ודלתא וכן למשרד התחבורה על מנת לקדם את הקמת הקו. לטענתו, עצומה שתראה את הפופולריות של הקו תל אביב-סן פרנסיסקו תעודד את החברות להיעתר לבקשה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x