$
אינטרנט

היח"צנית התבטאה בגזענות בטוויטר, אומת הרשת פתחה באש

מנהלת יחסי ציבור צייצה ציוץ גזעני במיוחד לפני שעלתה על טיסה לאפריקה, במהלכה היתה מנותקת מהאינטרנט ל-12 שעות. בעודה עושה את דרכה, געשה הרשת וזמן קצר לאחר שנחתה כבר קיבלה הודעה על פיטוריה

נמרוד צוק 16:2623.12.13

"נוסעת לאפריקה. אני מקווה שלא אחטוף איידס. סתם צוחקת, אני אישה לבנה!". כך כתבה בטוויטר ג'אסטין סאקו, מנהלת יחסי הציבור של חברת האינטרנט האמריקאית IAC. לאחר הציוץ, עלתה היח"צנית לטיסה לדרום אפריקה והתנתקה מהרשת ל-12 שעות. בזמן הזה חלה כזו סערה, שבסופה פוטרה סאקו בבושת פנים.

בזמן שסאקו נהנית מהסרט בטיסה ומנופי האוקיינוס, הציוץ שלה זכה לאזכור באתר ValleyWag, לאלפי ריטוויטים ותגובות זועמות שעדיין ממשיכות לזרום אל הפיד של הרשת החברתית - ואף זכה לתגית משל עצמו, #HasJustineLandedYet.

 

הציוץ של סאקו הציוץ של סאקו

 

כשנחתה סאקו והבינה מה קרה היא מחקה את הציוץ ולאחר מכן את החשבון כולו. אבל זה כבר היה מאוחר מדי: הרשת געשה ומנהליה פיטרו אותה ושחררו הודעה רשמית בנושא: "ההערה הפוגענית שנכתבה אינה משקפת את ראיית העולם והערכים של IAC. אנו לוקחים את הסיפור הזה בכל הרצינות, ונפרדנו בעקבותיו מהעובדת המדוברת. עם זאת, אין הצדקה להערות מלאות השנאה שנכתבו ואנו מגנים אותן. אנו מקווים כי הזמן, המעשים והרוח האנושית הסולחת ימנעו גינוי כולל של האישה שאנו מכירים כאדם הגון ביסודו".

 

אחת התמונות שפורסמו תחת התגית של סאקו אחת התמונות שפורסמו תחת התגית של סאקו

 

גם לסאקו עצמה היה מה להגיד על הפרשה: "מילים אינן יכולות להביע עד כמה אני מצטערת, ועד כמה הכרחי שאתנצל בפני תושבי דרום אפריקה, בהם פגעתי בפרסום ציוץ מיותר וחסר מחשבה. בדרום אפריקה מתחולל משבר נורא כתוצאה ממחלת האיידס, שאנו קוראים עליו בארה"ב, אבל איננו חיים עם השלכותיו. בשל חוסר הרגישות שלי לנפגעי המחלה, שאינה מבדילה בין בני גזעים, מין או נטיה מינית, אבל מאיימת על כולנו, ובפני מיליוני האנשים שחיים איתה, אני מתביישת", אמרה בראיון לעיתון הדרום אפריקאי The Star.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x