$
הייטק והון סיכון

בלעדי לכלכליסט

Macrocure בוחנת הנפקה ב-2014 לפי שווי של 250-350 מיליון דולר

החברה מפתחת טכנולוגיה לטיפול בפצעים כרוניים. בכנס של קרן פונטיפקס נחשף מידע על סטארט-אפים אחרים בפורטפוליו שלה - הוצגה טכנולוגיית הטיפול בסרטן שפיתחה סיקאם ודווח כי חברות באירופה שוקלות לרכוש את סטימטיקס

מאיר אורבך 12:1817.12.13
חברת מדעי החיים מקרוקיור בוחנת הנפקה בניו יורק בתחילת 2014 לפי שווי של 250-350 מיליון דולר, כך נודע ל"כלכליסט". על פי הערכות שואפת החברה לגייס כ-15 עד 20% מסך ההנפקה. הנתון נחשף בכנס משקיעים שערכה קרן ההון סיכון פונטיפקס, בו הוצגו נתונים מעניינים על חברות הפורטפוליו שלה.

מקרוקיור הוקמה ב-2008 על בסיס טכנולוגיה שהמציא פרופ' דוד דנון ממכון ויצמן. בראש החברה עומד ניסים משיח, מנכ"ל חברת אומריקס שנמכרה לג'ונסון אנד ג'ונסון תמורת 438 מיליון דולר. טכנולוגיית החברה מאיצה את הליך הריפוי של פצעים כרוניים על ידי הזרקת כדוריות דם לבנות לאזור הפגוע - ובכך מסייעת לתהליך הריפוי הטבעי של הגוף.

 

שעתו היפה של הסטארט-אפ הרפואי

 

חברה נוספת שנחשפה בכנס היא סיקאם שהוקמה על ידי דר גל מרקל מתל השומר יחד עם חברת התרופות השוויצרית רוש ופונטיפקס. סיקאם פיתחה נוגדן לטיפול במחלת סרטן הריאות, הלבלב ומלונומה גרורתית. החברה פועלת בתחום של גיוס המערכת החיסונית של החולה להילחם במחלה עצמה. במצגת נאמר למשתתפי הכנס שהחברה עלתה על הכוונת של חברות הפארמה הגדולות שמגלות עניין רב בחברה ולא מן הנמנע שהחברה תהפוך ליעד לרכישה בעתיד הלא רחוק. לצד פונטיפקס, השקיעו בסיקאם גם אורבימד ומורי ארקין.

 

רן נוסבאום, שותף מנהל בקרן פונטיפקס רן נוסבאום, שותף מנהל בקרן פונטיפקס צילום: נמרוד גיקלמן

 

חברת סטימטיקס של פונטיפקס וחממת משגב שפיתחה מכשיר ייעודי למעי הגס קיבלה לאחרונה אישור CE ועל פי הערכות שתי חברות אירופיות מובילות בתחום מדעי החיים מגלות עניין ברכישת החברה. חברת ארגו מדיקל שבה השקיעה פונטיפקס גייסה לאחרונה 17 מיליון דולר מחברת המכשור היפנית יסקווה ועל פי הערכות זוהי השקעה ראשונה של החברה בדרך לרכישה מלאה של ארגו. ארגו מדיקל מפתחת חליפת שלד שמאפשרת למשותקי גפיים תחתונות ללכת בכוחות עצמם.

 

צ'ק קאפ שלגביה פורסמה ב"כלכליסט" הערכה שהיא בוחנת הנפקה בתל אביב, בוחנת הנפקה על פי הכנס גם בלונדון. חברה בולטת נוספת שהוזכרה במצגת היא חברת קייט פארמה שאותה מוביל אריה בלדגרין, יזם סדרתי ודירקטור בטבע. החברה שמתפתחת טיפול חדשני סרטן זכתה לאחרונה לתוצאות מרשימות וייחודיות בטיפול בחולי סרטן סופניים. החברה גייסה עד היום 35 מיליון דולר ממשקיעים מובילים דוגמת TPG , פונטיפקס ואלטה פרטנרס.

 

שלוש קרנות, 205 מיליון דולר

 

פונטיפקס, שמנוהלת בידי תומר קריב ורן נוסבאום, מפעילה כיום שלוש קרנות בהיקף של 205 מיליון דולר. החברה גייסה את הקרן השלישית שמנהלת 92 מיליון דולר ב-2011 . בנתונים שחשף "כלכליסט" בעבר על ביצועי הקרן עולה שקרן פונטיפקס 1 שגויסה ב־2004 מנהלת 32 מיליון דולר, השיגה תשואה שנתית IRR (החזר תשואה שנתית) של 48% והחזירה נכון לסוף 2010 שווי מזומן הגבוה פי 2.4 מההשקעה. חלק ניכר מההחזר הגבוה של הקרן נזקף לאחזקותיה בפרוטליקס, שנסחרת בנאסד"ק.

 

הקרן השנייה של פונטיפקס, שגויסה ב-2007 ומנהלת 86 מיליון דולר, הציגה תשואה שנתית של 31% בשלב הקצר. עד כה טרם הגיבה פונטיפקס לידיעה. 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x