$
חדשות טכנולוגיה

דיווח: סנאפצ'ט שווה רק חצי מהסכום שהציעה עבורה גוגל

מסמכי רישום תאגידי שנחשפו מוכיחים שלמרות שגוגל הציעה ארבעה מיליארד דולר תמורת החברה, משקיעיה עצמם מעריכים את שוויה בשני מיליארד. בנוסף, סבב הגיוס הבא שלה יהיה בהיקף נמוך משהוערך

נמרוד צוק 11:4108.12.13

תפנית חדשה בשאלת השווי האמיתי של סנאפצ'ט, שערכה נאמד בחודש האחרון בסכום שבין 3 ל-4 מיליארד דולר בעקבות הצעות רכישה מגוגל ופייסבוק: על פי מסמכי רישום תאגיד מעודכנים שהגישה ונחשפו על ידי חברת המחקר VC Experts, בסבב הגיוס הקרוב שלה יגיוסו 54.5 מיליון דולר בלבד לפי שווי של 2 מיליארד דולר. זאת, בניגוד לשמועות על סבב בהיקף 200 מיליון.

המסמך, שהוגש ב-26 בנובמבר למחלקת התאגידים במדינת דלאוור, כולל אישור למכירת 1.6 מיליון מניות מסדרה C, בהיקף כולל של 54.5 מיליון דולר - מה שמציב את ערך מניית החברה על 34.08 דולר, לפי VC Experts.

 

אוון שפיגל, מנכ"ל ומייסד סנאפצ'ט אוון שפיגל, מנכ"ל ומייסד סנאפצ'ט צילום: איי פי

 

ביוני האחרון, הפעם הקודמת בה נמכרו מניות של סנאפצ'ט למשקיעים, נאמד ערכה של החברה ב-800 מיליון דולר. בחודש האחרון זינקה הערכת שווי החברה, בעקבות פרסומים על נסיונות שלא התממשו לקניית החברה בידי פייסבוק וגוגל, בסכומים של 3 ו-4 מיליארד דולר בהתאמה, ועל רקע סבב השקעות בהובלת החברה הסינית טנסנט שהגיע גם הוא למבוי סתום, ושיקף לחברה ערך דומה. אף אחד מהדיווחים לא אושר רשמית על ידי הצדדים הנוגעים בדבר.

 

סנאפצ'ט, שהוקמה ב-2011 על ידי היזם אוון שפיגל, מאפשרת למשתמשים לשלוח הודעות טקסט, תמונות וסרטונים שנמחקים אוטומטית ממכשיר הנמען לאחר מספר שניות. במהלך השנה האחרונה צמח היקף התעבורה באפליקציה מ-20 מיליון תמונות ביום ליותר מ-400 מיליון, על פי נתוני החברה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x