$
אפליקציות

סנאפצ'ט גם דחתה הצעת רכישה מצד גוגל בסך 4 מיליארד דולר

יומיים לאחר הדיווחים שאפליקציית ההודעות המיידיות סנאפצ'ט דחתה את הצעת הרכישה של פייסבוק, מגיעה תורה של גוגל להידחות. החברה גם דחתה את נסיונות ההשקעה של ענקית האינטרנט הסינית טנסנט

נמרוד צוק 13:3617.11.13

למה להגיד לא לשלושה מיליארד דולר אם אפשר להגיד לא לארבעה? לפני מספר ימים, דווח כי אפליקציית ההודעות החד-פעמיות סנאפצ'ט דחתה את נסיונותיה של פייסבוק לרכוש אותה תמורת 3 מיליארד דולר. במהלך סוף השבוע האחרון פרסם הבלוגר אום מאליק כי גוגל הגישה הצעת רכש מתחרה בסך 4 מיליארד דולר - אבל גם הצעה זו נדחתה על ידי מייסד החברה הצעיר, אוון שפיגל בן ה-23.

את ההצעה מפייסבוק קיבל שפיגל, על פי אתר טק-קראנץ', לאחר שענקית האינטרנט הסינית טנסנט (TenCent) רצתה להוביל סבב השקעות בגובה מאות מיליוני דולרים באפליקציה. סבב הגיוס היה אמור לשקף לחברה שווי שנע בין שלושה לארבעה מיליארד דולר. לפי הדיווחים, שפיגל סירב וביקש הערכה גבוהה יותר. לאחר שטנסנט משכו את הצעתם, הוא פנה לפייסבוק וגוגל, שהביעו עניין ברכישת החברה בעקבות המגעים עם החברה הסינית.

 

 

אוון שפיגל, מייסד ומנכ"ל סנאפצ'ט. הצעיר בן 23 הולך להיות מיליארדר - השאלה היא רק כמה מיליארדים יהיו בכיס שלו אוון שפיגל, מייסד ומנכ"ל סנאפצ'ט. הצעיר בן 23 הולך להיות מיליארדר - השאלה היא רק כמה מיליארדים יהיו בכיס שלו צילום: איי פי

 

ככל הנראה, שפיגל מאמין כי שווי החברה יעלה במהלך החודשים הקרובים, וכי הוא צופה כי היקף התעבורה בשירות יצמח ויגיע ל-400 מיליון הודעות ביום - לעומת 350 מיליון הודעות כיום. לשם השוואה, כל מיליארד משתמשי פייסבוק שולחים דרך הרשת החברתית כ-400 מיליון הודעות כיום, כך ששבירת רף זה עשויה לאפשר לשפיגל לדרוש מחיר גבוה יותר.

 

בעוד פייסבוק חשקה באפליקציה בשל הפופולריות שלה בקרב קהל הצעירים בארה"ב, שוק בו הרשת החברתית מאבדת משתמשים בקביעות בשנים האחרונות, העניין של גוגל בסנאפצ'ט נובע מחולשתה בתחום הרשתות החברתיות בכלל.

 

סנאפצ'ט הוקמה בספטמבר 2011 ומאפשרת למשתמשים לשלוח הודעות טקסט, תמונות וסרטונים שנמחקים אוטומטית ממכשיר הנמען לאחר מספר שניות. הרעיון, בין השאר, הוא להגן על צעירים שעוסקים ב"סטקסטינג". במהלך השנה האחרונה היקף התעבורה באפליקציה צמה מ-20 מיליון תמונות ביום ל-350 מיליון, ומהערכת שווי של 60-70 מיליון דולר להערכות הנוכחיות.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x