אפליקציות

סנאפצ'ט מתכנת לייצר הכנסות - אך בשלב הראשון, לא מפרסומות

מייסד החברה אוון שפיגל אמר שהחברה תשיק שירותי פרימיום בתשלום במודל מנוי. בנוסף, חשף נתוני שימוש באפליקציה: היא פופולרית בעיקר בקרב נשים וגיל הגולשים נע בין 13 ל-25

הראל עילם 13:4125.11.13

סאנפצ'ט מתכננת להתחיל לייצר הכנסות בקרוב, אך לאו דווקא מפרסומות: כך אמר מנכ"ל ומייסד החברה, אוון שפיגל, במפגש סגור של בנק ההשקעות גולדמן זאקס שנערך בשבוע שעבר בלאס וגאס.

לפי שפיגל, בשלב הראשון תייצר אפליקציית הצ'ט הפופולרית הכנסות משירותי פרימיום (אותם טרם חשף). בהמשך, יוצגו השירותים הללו במסגרת מנוי חודשי. רק בעתיד הרחוק צופה שפיגל שילוב פרסומות בממשק האפליקציה.

 

אוון שפיגל, מייסד סנאפצ'ט אוון שפיגל, מייסד סנאפצ'ט צילום: איי פי

 

כיום, סנאפצ'ט אינה מייצרת כל הכנסות, לא משלבת פרסומות ולא מוכרת את המידע החברתי שהיא אוספת. בניגוד לחברות כגון פייסבוק וגוגל שמייצרות רווחים מארכיוני המידע האדירים שלהן, סאנפצ'ט מאפשרת אנונימיות מוחלטת ואפילו מוחקת את כל המידע הפרטי והתמונות שבמאגרים שלה.

 

החברה רושמת הצלחה בעיקר בקרב צעירים (13-25) ונשים; 70% ממשתמשי האפליקציה הן משתמשות. לפי שפיגל, סנאפצ'ט אינה תופעה אמריקאית כפי שנחשב בתחילה: החברה רשמה קצב צמיחה מהיר גם באנגליה ובנורבגיה.

  

עד כה, שפיגל סירב לחשוף מספרים מדויקים או ברורים על החברה ומקפיד להשתמש במספרים כלליים במיוחד. כך למשל, הוא אמר שמדי יום נשלחות "400 מיליון תמונות" דרך השירות, כאשר בפועל חלק נכבד ממספר זה נספר כמה פעמים, כי מדובר באותה התמונה שנשלחת למספר משתמשים. הוא גם טען כי 50% מכל משתמשי סמארטפון בנורבגיה השתמשו באפליקציה - אבל לא ברור מדבריו האם מדובר ב-50% מקהל היעד, 50% שרק התקינו את האפליקציה פעם אחת או 50% שמשתמשים בה באופן פעיל.

 

שפיגל לאחרונה סירב למספר הצעות להשקעה או רכישת החברה שלו, בגלל שלדידו הן שיקפו לסאנפצ'ט שווי שוק נמוך מדי. פייסבוק ניסתה לרכוש את החברה עבור 3 מיליארד דולר, גוגל ניסתה את מזלה בסכום דומה, ואילו ענקית האינטרנט הסינית טנסנט רצתה להשקיע בחברה מאות מיליוני דולר על בסיס שווי שוק דומה. סנאפצ'ט טרם חשפה את מספר המשתמשים באפליקציה, וכמות המשתמשים הפעילים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x