$
מכשירים ומדריכים

גרטנר: חל זינוק של 193% במכירות הסמארטפונים בישראל

מכשירי האנדרואיד הסיניים הופכים את ישראל למובילה עולמית באימוץ סמארטפונים: אמנם מכשירי אייפון וגלקסי נמכרים בארץ מזה שנים, אולם הודות לפריצת המכשירים המוזלים, שיעור המכירות בחצי הראשון של 2013 הרקיע שחקים

עומר כביר 16:0528.11.13

2013 היתה השנה שבה אפשר היה להגיד, באמת, שמהפכת הסמארטפונים הגיעה סוף סוף לישראל. זה לא שקודם לכן לא היו כאן הרבה אייפונים, אנדרואידים ואחרים, אבל ב-2013 חל שינוי משמעותי והסמארטפונים תפסו את מרכז הבמה.

לפי נתונים של חברת המחקר גרטנר שפורסמו השבוע על ידי חברת האבטחה קספרסקי, במחצית הראשונה של 2013 רשמו מכירות הסמארטפונים בישראל זינוק של 193% לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה. זאת בשעה שמכירות המחשבים האישיים בישראל הסתפקו בגידול אפסי יחסית של 13%.

 

 

הזינוק הישראלי מרשים במיוחד בקנה מידה גלובלי: לפי נתונים של IDC, מכירות הסמארטפונים בכל העולם ירשמו ב-2013 גידול של 39.3%. נתונים אלו מצטרפים לנתונים שפרסמה גוגל במאי, ולפיהם ברבעון הראשון של 2013 עמד שיעור החדירה של סמארטפונים בישראל על 57%, לעומת 35% ב-2012 ו-31% ב-2011.

 

מכשירי מובייל של חואווי הסינית מוצגים בישראל מכשירי מובייל של חואווי הסינית מוצגים בישראל צילום: הראל עילם

 

השנה הקלנדרית האחרונה היתה, אם כן, שנת מפתח עבור שוק הסמארטפונים המקומי. ממוצר יקר שפונה בעיקר לפלח אוכלוסייה מבוסס יותר, הם הפכו למוצר עממי שנתפס ככזה שכמעט כל אחד יכול להרשות לעצמו - גם אם הוא בצד הלא נכון של השכר הממוצע.

 

הסיבה, כנראה, היא החדירה המרשימה של מכשירי אנדרואיד זולים, רבים מהם מיצרניות סיניות אלמוניות, שמשווקים על ידי ספקיות הסלולר ורשתות גאדג'טים גדולות. הם אולי לא מייצגים את החזית העדכנית של עולם המובייל, הם אולי לא הכי קלים, דקים ואיכותיים, אבל הם מאפשרים כמעט לכל אחד להחזיק אינטרנט בכיס. ובשביל הישראלים, זה היה מספיק כדי להטות את הכף.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x