$
הייטק והון סיכון

נס ישראל מפטרת כ-20 בכירים ומקצצת במטה

ל"כלכליסט" נודע כי הנשיא החדש-ישן שחר אפעל הורה על המהלך כדי לצמצם עלויות. לא צפויים פיטורים נוספים

מאיר אורבך 07:0111.11.13

נס ישראל תפטר כ־20 בכירים ובעלי תפקידים במטה החברה, כך נודע ל"כלכליסט". בימים הקרובים צפויה החברה להתחיל בארגון מחדש במטה שיכלול גם איחוד חטיבות. מאחורי השינוי עומדת חזרתו של שחר אפעל לתפקיד נשיא נס ישראל לפני שבועיים, לאחר פרישתו של אפי קוטק. אפעל החליט לצמצם את מספר העובדים במטה ובהנהלה כדי להקטין עלויות, ובשלב זה לא צפויים פיטורים נוספים בחברה.

 

אף שנס נמצאת בבעלות גוף השקעות פרטי בדמותו של בנק ההשקעות האמריקאי סיטי, היא אינה מוצעת למכירה בשלב זה, בעיקר לנוכח השינוי הארגוני שמתבצע בה. לפי בכירים בענף, נס ישראל אינה בשלב המתאים למכירתה במחיר ראוי.

 

שחר אפעל שחר אפעל צילום: אוראל כהן

 

כמו מרבית חברות המחשוב המקומיות, גם נס ישראל נמצאת תחת לחץ מסיבי לחתוך בעלויות ולצמצם הפסדים. נס ישראל, שאינה חברה ציבורית ותוצאותיה אינן חשופות לציבור, נמצאת אף היא תחת לחץ זה. הודעת צה"ל מסוף אוקטובר על כוונתו להפסיק חוזי התקשרות עם חברות אזרחיות בתחומי השליטה והבקרה פגעה אף היא בנס, שנאלצה לספוג הפסד של מיליוני שקלים לאחר שצה"ל החליט שלא לחדש חוזה שהיה מרכזי עבורה. צמצום מצבת העובדים הבכירים ומהלך הארגון מחדש נועדו לסייע להתמודדות עם הקשיים בשוק.

 

מנס טכנולוגיות נמסר: "המבחן האמיתי של חברה הוא יכולתה להתאים את עצמה לתנאי השוק המשתנים ולצרכים העדכניים של לקוחותיה. לפיכך נס טכנולוגיות מבצעת מהלך ארגוני שנועד להגביר יעילות ולהתאים את עצמה לשינויים בשוק באמצעות חזרה למבנה של התמחויות ושירותים. ככל שמדובר בשינויים הנוגעים למצבת כוח אדם, יתבצעו שינויים אלה בעיקר בתפקידי הנהלה ומטה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x