$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

נסגרה חברת IOPTION: עשרות עובדים ישראלים פוטרו

ביום שישי כינסה הנהלת חברת האופציות הבינאריות את העובדים במשרדים ברמת גן והודיעה להם כי פעילותה מופסקת לאלתר

שי סלינס 15:0110.11.13

חברת המסחר באופציות הבינאריות, IOPTION, נסגרה ועשרות מעובדי החברה פוטרו, כך נודע ל"כלכליסט". מדובר ב-60 - 70 עובדים ורובם המכריע ישראלים.

 

ביום שישי האחרון כינסה הנהלת החברה והבעלים את העובדים במשרדים ברמת גן והודיעה להם כי החל מרגע זה מופסקת פעילות החברה לאלתר.

  

במקביל נמסר לעובדים כי הם יכולים לחזור למשרדי החברה היום (א') על מנת לקבל תשובות לגבי מעמדם המשפטי.

 

IOPTION IOPTION

 

הצרות בחברת המסחר באופציות החלו עוד בתחילת אוקטובר, כאשר המשקיעים שהפקידו את כספם בחברה דיווחו כי הם חווים בעיות במשיכת הכספים. כמו כן נותני שירות כמו שותפים עסקיים (affiliate) ומשווקים דיווחו כי לא קיבלו את התשלומים המגיעים להם. במקביל ההנהלה הודיעה אז לעובדים כי החברה נמצאת על סף מכירה וכי הפרטים על הרוכשים המיועדים ימסרו להם בקרוב.

 

נציין כי הכספים שמנהלת החברה לא נמצאים בבעלות ישראלית, שכן לקוחות ישראלים לא יכולים להפקיד ב-IOPTION באמצעות כרטיס אשראי ישראלי.

  

אתר iOption הושק ביוני 2010 והתבסס על פלטפורמה אינטרנטית להשקעה באופציות בינאריות על מניות, מדדים, מט''ח וסחורות. בנוסף הציעה הפלטפורמה כלים לימודיים על האופציות ואפשרויות לתמיכה של מנהלי חשבונות מקצועיים כדי לסייע לסוחרים ולספק להם את הכלים הנכונים ואת האימונים. אגב, אתר החברה ממשיך לעבוד נכון לכתיבת שורות אלו ומפנה את הלקוחות לפנות למשרדי החברה באיי הבתולה הבריטיים ובקפריסין.

 

אופציה דיגיטלית או בינארית היא אופציה המבטיחה למשקיע אחוז תשואה קבוע מראש, ולפיכך מבטל את משמעות המרחק בין שער ביצוע העסקה לשער הפקיעה. באופציה זו דיגיטלית אין לרוכש אפשרות למכור את האופציה טרם פקיעתה וגובה ההשקעה באופציה  נקבע על ידי המשקיע.

 

נכון לכתיבת שורות אלו לא ניתן היה להשיג את תגובת החברה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x