$
חדשות טכנולוגיה

גוגל בונה אסדה מסתורית נוספת, משביעה את הממשלה לסודיות

לפי הערכות, מדובר בחנות צפה ומשייטת שתמכור את משקפי גוגל גלאס. בנוסף, דווח כי גוגל הצליחה לגרום למשמר החופים האמריקאי ולשלטונות קליפורניה לפעול לשמירת חשאיות הפרויקט

הראל עילם 12:1131.10.13

האסדה המסתורית שגוגל בונה בחודשים האחרונים במפרץ סן פרנסיסקו כנראה אינה לבד: החברה בונה אחת נוספת במיין, לפי דיווח של סוכנות רויטרס מאמש (ד'). עתה נראה שהרשויות בארה"ב משתפות פעולה עם ענקית האינטרנט ושומרות על חשאיות הפרויקט. גוגל לא הגיבה לידיעה.

בחודשים האחרונים הבחינו תושבי סן פרנסיסקו באסדה ענקית ומגודרת אשר קשורה למעגן באי המלאכותי Treasure Island באמצע הגשר לאוקלנד. עד לפני מספר שבועות ניתן היה לראות שמתבצעת בניית מערכי אנטנות ומבנים בגובה ארבע קומות על האסדה.

 

זו לא חוות שרתים, זו חנות. האסדה שבונה גוגל בסן פרנסיסקו זו לא חוות שרתים, זו חנות. האסדה שבונה גוגל בסן פרנסיסקו צילום מסך: youtube

 

לפי מקורות מקומיים, יותר מארבעים רתכים מועסקים בפרויקט בכל רגע נתון - ומסרבים למסור עליו מידע. מספר תחקירים של העיתונות המקומית, כולל תחנות רדיו וטלוויזיה, חשפו את מעורבות גוגל בפרויקט.

 

תחקיר תחנת הטלוויזיה 5KPIX גילה שגוגל בונה על האסדה חנות שטה שתמכור את המשקפים החכמים גוגל גלאס. זאת בניגוד להערכות הרווחות עד כה, שטענו שגוגל מעוניינת להקים על האסדה חוות שרתים צפה - תחום שהחברה השקיע ועסקה בו בעבר.

 

משמר החופים אישר כי אנשיו ביקרו באסדה - אבל דובר הארגון הממשלתי אמר כי הונחה להימנע מחשיפת פרטים נוספים. מספר גורמים בעיריית סן פרנסיסקו, במשמר החופים ובוחן מטעם מדינת קליפורניה אף הוחתמו על הסכמי סודיות.

 

אסדה לכל חוף

 

האסדה החדשה מוקמת בנמל פורטלנד במיין. גם על אסדה זו ניתן להבחין במבנה דומה, ושתיהן מופעלות על ידי חברת האחזקות By and Large LLC, המחזיקה בעוד ארבע אסדות נוספות ברחבי ארצות הברית. חברת העיצוב והאלקטרוניקה Cianbro מעורבת בהקמת הפרויקט, אבל עובדיה אמרו כי הם אינם יודעים מהי זהות המעסיקה שלהם.

 

רמת הסודיות הגבוהה והחוזים בנושא מעלים את ההשערה שמדובר בפרויקט עם קשרים ממשלתיים - כגון הקמת חוות שרתים למידע רגיש או פרטי. עם זאת, ההקמה של שני פרויקטים דומים בשני חופים מנוגדים בארצות הברית מחזקים את התחושה שכן מדובר בפרויקט מסחרי/צרכני. לגוגל יש קשרים הדוקים עם הממשל האמריקאי, כולל שימוש בכספי הפנטגון ובשדות נחיתה של NASA, ויתכן כי החברה השתמשה בכוחה כדי להשביע לסודיות את הממשל המקומי ומשמר החופים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x