$
חדשות טכנולוגיה

גלאס בלב ים: גוגל בונה פרויקט מסתורי מול חופי סאן פרנסיסקו

גוגל רכשה אסדה ענקית בגובה ארבע קומות לפני מספר חודשים. לפי הדיווחים, היא רוצה להקים עליה חנות ניידת שתמכור את משקפי גוגל גלאס. את האסדה יהיה ניתן להשיט מעיר לעיר

נמרוד צוק 13:0328.10.13

גוגל מחזיקה באסדה ענקית מול חופי סאן פרנסיסקו - אבל לאף אחד מהתושבים אין כל מושג מה חברת החיפוש עושה שם. החברה מסרבת מסרבת לדבר עליה, וכך גם הנהלת נמל סאן פרנסיסקו ומשמר החופים של ארצות הברית. אבל לפי תחקיר של תחנת הטלוויזיה המקומית 5KPIX, גוגל מתכוונת להקים על האסדה חנות מותג מיוחדת וניידת שתמכור את המשקפים החכמים גוגל גלאס.

 

כיום, האסדה ענקית מורכבת מארבע קומות של קונטיינרים ועוגנת בנמל בסמוך לאי המלאכותי Treasure Island, באמצע הגשר לאוקלנד. עד כה, השמועות סביב האסדה טענו כי גוגל מקימה שם חוות שרתים צפה, רעיון שהחברה עוסקת בו מזה כמה שנים - בין השאר בגלל הגישה הנוחה למי קירור.

 

חוות שרתים או חנות צפה? בקרוב נגלה על מה גוגל עובדת מול חופי סאן פרנסיסקו חוות שרתים או חנות צפה? בקרוב נגלה על מה גוגל עובדת מול חופי סאן פרנסיסקו צילום מסך: youtube

 

 

גוגל, על פי המידע הלא רשמי שהגיע לידי התחנה, מתכננת לגרור את האסדה לנמל הראשי בפורט מייסון, אזור תיירותי במיוחד המשקיף על גשר הזהב. שם האסדה תפעל כחנות קבועה. לא ברור כעת האם הבחירה למיקום החנות על אסדה היא גימיק, או שהחברה באמת תשתמש בה ותשיט אותה בעתיד ליעדים אחרים.

 

עם זאת, יתכן והתוכנית - והאסדה - עלו על שרטון. העבודה על הקמת המבנה הופסקה לפני מספר שבועות, ועל פי בדיקת 5KPIX, גוגל מתקשה להשיג את האישורים הנדרשים להשטת האסדה ועגינתה בנמל. הסיבה לכך היא שהחברה מסרבת להציג תוכנית בניה מפורטת לרשויות. הועדה לשימור ופיתוח מפרץ סן פרנסיסקו הסבירה כי היא נמצאת בשיחות עם גוגל בנודע למה שהוגדר כ"פעילות ימית היפוטתית", אבל אמרה כי הן מתקדמות בקצב איטי במיוחד בשל התעקשותה של גוגל לשמור על עמימות.

 

בנוסף, ייתכן כי החוק כלל לא יאפשר לגוגל להשאיר את האסדה בפורט מייסון, מאחר ותקנות השיט במפרץ סן פרנסיסקו קובעות כי אסור להשתמש במתקן ימי למטרה שניתן למלא באמצעות מבנה שמוקם על היבשה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x