$
סטארט-אפים והון סיכון

נחשף בכלכליסט

חברת Stratoscale של אריאל מייסלוס מגייסת 10 מיליון דולר מהקרנות באטרי ובסמר

הגיוס נחשף ב"כלכליסט" באוגוסט. מייסלוס הוא ממייסדי אנוביט שנמכרה לאפל, שותפו לחברה הוא איתי בוגנר, ממייסדי נאוקלאוס שנמכרה לאינטל

אסף גלעד 17:5528.10.13

הסטארט-אפ החדש של אריאל מייסלוס, ממייסדי אנוביט שנמכרה לאפל, גייס 10 מיליון דולר מהקרנות האמריקאיות באטרי ובסמר. הגיוס נחשף לראשונה ב"כלכליסט" כבר בחודש אוגוסט.  

 

מייסלוס הוא ממייסדי אנוביט, שפיתחה בקר לשיפור ביצועי הזכרון של רכיבי פלאש ונמכרה בשנה שעברה לאפל תמורת 390 מיליון דולר, וממייסדי פסעבה שפיתחה טכנולוגיה להעברת מידע על סיבים אופטיים ונמכרה ב-300 מיליון דולר ל-PMC-סיירה. חבר אליו להקמת Startoscale איתי בוגנר כשותף מייסד בחברה ומשמש כסמנכ"ל הטכנולוגיות. בוגנר הוא ממייסדי Neocleus שנמכרה לאינטל ו-SofaWare שנמכרה לצ'ק-פוינט, שתיהן עסקו ביישומי וירטואליזציה.

 

מייסלוס הקים את החברה בפברואר השנה, שלושה חודשים לאחר שעזב את אפל. יחד עם בוגנר, צירף לחברה מומחי תוכנה של שרתים ארגוניים מחברות כמו נאוקלאוס שנמכרה לאינטל ו־XIV שנמכרה ל-IBM. הפעם לא הצטרפו למייסלוס שותפיו מהעבר, פרופ' אודי וינשטיין ואופיר שלוי, שהקימו עמו את ליבית ואנוביט.

 

אריאל מייסלוס אריאל מייסלוס צילום: אריאל בשור

 

באטרי, שהובילה את הסיבוב מראשיתו, השקיעה בעבר בנאוקלאוס של בוגנר ואנוביט של מייסלוס. עם זאת, את ההחזר על כספה רשמה בעיקר באנוביט, שנמכרה בסכום גבוה הרבה יותר.

מה דעתך על מניית APPLE:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

מייסלוס ובוגנר אינם מסגירים פרטים רבים מדי באשר למוצר שהחברה בונה, אך מדובר בתוכנה חדשה וטכנולוגית וירטואליזציה לניהול מרכזי נתונים מרובי שרתים. "אנחנו מאמינים שפתרון לניהול כל שרת בנפרד בחוות שרתים היא תופעה לא יעילה וקשה לניהול והיא שייכת לעבר", אומר מייסלוס. "בחוות של מאות ואלפי שרתים יש צורך בתשתית תוכנה לניהול משאבי מחשוב בקנה מידה גדול. במערכת הזו, כל פעילות תרוץ על החומרה המתאימה לה ביותר. כל משאבי המחשוב יהיו נתונים לשימוש, וכך תיבנה מערכת אחסון ומחשוב מאוחדת".

 

בעקבות הגיוס יצטרפו לדירקטוריון החברה השותפים הישראלים בקרנות: סקוט טובין מבאטרי ואדם פישר מבסמר. בחברה מועסקים כיום 20 עובדים בהרצליה פיתוח.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x