$
מכשירים ומדריכים

דיווח: גוגל רכשה בחשאי את יצרנית השעונים החכמים Wimm

על אף שבידה טכנולוגיות השעונים החכמים של מוטורולה, רכשה ענקית החיפוש את החברה הקטנה בסכום שטרם פורסם. זאת, ככל הנראה בשל פלטפורמת התוכנה שלה, שמסייעת למפתחים להתאים אפליקציות לשעונים חכמים

ניצן סדן 09:5931.08.13
גוגל רכשה בסכום לא ידוע את מעבדות Wimm, חברה שמפתחת מוצרי מחשוב לביש ומתמחה בשעונים חכמים. החברה השיקה ב-2011 שעון חכם מבוסס אנדרואיד אשר תואר בידי כלי התקשורת כמוצר מבטיח.
כשנה לאחר מכן פרסמה החברה כי היא נכנסת לשותפות "אקסקלוסיבית וחשאית" – ונעלמה מפני השטח.

 

לפי דיווח של אתר GigaOM שנשען על מקורות המקורבים לנושא, החברה נרכשה בידי ענקית החיפוש במטרה לקדם את פיתוחי המחשוב הלביש שלה. ככל הנראה ש-Wimm נבחרה בגלל פלטפורמת הקוד שלה, שמסוגלת להקל על מפתחי אנדרואיד שרוצים להמיר יישומים לתצורת שעון חכם. זאת, משום שהחומרה של Wimm אינה מציגה יתרונות ייחודיים על פני שעונים חכמים אחרים שהושקו.

 

המירוץ לשעון החכם. עיצוב קונספט של שעון סמסונג המירוץ לשעון החכם. עיצוב קונספט של שעון סמסונג

 

השעון של מוטורולה אינו מספיק

 

המהלך של גוגל מפתיע משום שכבר נמצאת ברשותה חברה שפיתחה שעון חכם ופלטפורמת קוד עבורו: מוטורולה. החברה השיקה בתחילת השנה שעברה את ה-MotoACTV, שעון כושר מבוסס אנדרואיד שמסוגל להסנתכרן עם סמארטפון ולהציג עדכונים שמגיעים אליו.

 

לפי דיווחים קודמים, גוגל מפתחת שעון חכם משלה, כחלק ממהלך כניסתה אל תחום המחשוב הלביש (שבחזיתו משקפי גלאס). יש להניח ששעון חכם מבית גוגל יצטרף לסדרת מוצרי נקסוס, שמטרתה לקדם את מכשירי האנדרואיד למיניהם. זאת, משום שכל יצרניות המובייל צפויות להיכנס השנה לתחום ולחשוף שעונים חכמים.

 

סמסונג צפויה להציג את השעון שלה (תחת המיתוג גלקסי Watch בסדרת אביזרים בשם גלקסי Gear) בשבועות הקרובים, יתכן שבתערוכת IFA שתיפתח בשבוע הבא בברלין. סוני, מובילת השוק, כבר השיקה דור שני לשעונים החכמים שלה. לפי דיווחים, גם אפל מפתחת שעון חכם מבוסס iOS ואף רכשה לאחרונה חברה שמתמחה בשבבים חסכוניים שמתאימים למוצר שכזה.

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x