$
חדשות טכנולוגיה

אפל מסתערת על השעון החכם: רכשה חברת שבבים אמריקאית

יצרנית האייפון קנתה את Passif האמריקאית, המייצרת שבבי תקשורת עם צריכת סוללה מינימלית. הדבר יכול לתת לה יתרון משמעותי בפיתוח מכשירים ניידים כגון שעונים חכמים

הראל עילם 12:1902.08.13
אפל רכשה במהלך החודשים האחרונים את חברת השבבים הקליפורנית Passif, דבר שיכול לסמן את רמת ההשקעה שלה בתחום המחשוב הלביש.הרכישה נחשפה לראשונה על ידי הבלוגרית הטכנולוגית ג'סיקה לסין, ואפל אישרה לאחר מכן את הדברים. 

סכום העסקה לא ידוע כעת, ודובר החברה לא הרחיב על פרטיה. לסין דיווחה כי אפל כבר ניסתה לרכוש את פסיף לפני מספר שנים תמורת סכום הנמדד בעשרות מיליוני דולר,וציינה כי הגיוני שתגית המחיר רק עלתה מאז.

 

פסיף היא יצרנית שבבי תקשורת קטנה, שהוקמה ב-2007 על ידי מספר סטודנטים מאוניברסיטת ברקלי ומתמחה בטכנולוגיות עם צריכת אנרגיה מינימלית. בין השאר, היא עובדת על יצור שבבים המבוססים על תקן בלוטות' Low-Energy. אפל משתמשת בתקן זה במכשירי האייפון החדשים שלה, אבל היא הטכנולוגיה שימוש במיוחד לקשת רחבה של מוצרי מדיה ניידים ומחשוב לביש, וכן למוצרים המוגדרים לעיתים קרובות ל"אינטרנט הדברים" - כגון מקררים, תנורים ותרמוסטטים חכמים.

 

יצרנית האייפון מחזקת בשנים האחרונות את הנוכחות שלה בתחום השבבים והמעבדים. בין השאר, היא רכשה לפני פחות משנתיים את היצרנית הישראלית אנוביט, ובעבר גם את יצרניות השבבים האמריקאיות אינטרינסטי ו-P.A Semi.

 

האם רכישת Passif תאפשר לאפל לפתור את הבעיות האחרונות עם ה-iWatch? האם רכישת Passif תאפשר לאפל לפתור את הבעיות האחרונות עם ה-iWatch?

 

הקרב על השעון החכם

 

הרכישה האחרונה מתקשרת במיוחד לשמועות על כך שאפל מפתחת בימים אלו את iWatch, שעון חכם שישתלב בסדרת מוצרי האייפון, אייפוד ואייפד שלה. הדיווחים הלא-רשמיים מתוך החברה טוענים כי הבעיה ההנדסית הגדולה ביותר בפרויקט פיתוח השעון הוא זמן הסוללה, ושהחברה מנסה לפתור זאת כעת.

 

יתכן והשעון החכם הוא רק המוצר הראשון בקשת של מוצרי מחשוב לביש מבית אפל. טים קוק, מנכ"ל החברה, הביע לאחרונה עניין רב בקטגוריה ואמר שאפל פועלת בתחום. היא גם לא לבד - סמסונג, גוגל, מיקרוסופט וחברות אחרות גם מפתחות בימים האלו מגוון מכשירי מחשוב לביש, ממשקפי גוגל גלאס ועד למגוון רחב של שעונים חכמים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x