$
מכשירים ומדריכים

סמסונג מודה: אנו מפתחים שעון חכם - Galaxy Watch

הענקית הקוריאנית עשויה להקדים את אפל בשוק המחשוב הלביש ולחשוף את השעון החכם שלה עוד לפני סוף 2013. לפי הערכות, למוצרים אלה צפוי שוק של 60 מיליארד דולר בשנה

הראל עילם 16:1619.03.13
סמסונג הודיעה הבוקר (ג') באופן רשמי על כך שהיא עובדת על שעון חכם, שנקרא Galaxy Watch. כך מסר לסוכנות בלומברג לי יאנג הי, סמנכ"ל מחלקת המובייל ביצרנית הקוריאנית.

לדברי הבכיר, החברה עובדת על המוצר מזה זמן רב. "אנחנו חושבים על העתיד, והשעון הוא בהחלט חלק ממנו". בעוד שלי לא הוסיף פרטים על המכשיר, הבחירה בשם Galaxy מסמלת שכנראה מדובר במוצר המבוסס על מערכת ההפעלה אנדרואיד. לא ידוע מה יהיה יכולות השעון, תגית המחיר או זמן יציאה מוערך, אבל יתכן וסמסונג תציג את המוצר כבר השנה, באירוע Unpacked הבא שלה.

 

עיצוב קונספט של שעון סמסונג עיצוב קונספט של שעון סמסונג

 

לפי דיווחים, גם אפל עובדת על שעון חכם שכזה, כרגע תחת שם הקוד iWatch. לפי הדיווחים, למעלה ממאה איש באפל לוקחליםעל הפרויקט. השעון צפוי להשתמש בזכוכית מקומרת מיוחדת, יריץ את מערכת ההפעלה iOS ויכלול גם כלים לניטור רפואי לצד תמיכה במגוון רחב של אפליקציות.

 

שעון סמסונג, בעיני אמן עיצוב תעשייתי. טרם פורסמו תמונות של המכשיר שמפתחת סמסונג שעון סמסונג, בעיני אמן עיצוב תעשייתי. טרם פורסמו תמונות של המכשיר שמפתחת סמסונג

 

סמסונג במרוץ מול אפל

 

מרשל כהן, אנליסט בחברת המחקר NPD, הסביר: "המירוץ בין חברות הטכנולוגיה כרגע הוא מי תהיה החברה הראשונה שתהפוך את הטלפון החכם למשהו שאתה לובש. אפשר לראות תחרות רבה בתחום, שמגיעה מכיוונים רבים - מיצרני מכשירים ועד למעצבי אופנה". לי הוסיף: "השאלה היא לא מי תהיה החברה הראשונה שתוציא את המוצר, אלא מי תהיה זו שתוציא כלי שימושי עבור הצרכן".

 

יש סיכוי כי השעון החכם של סמסונג יוכל לצאת לשוק עוד לפני אפל - שטרם אישרה שהיא אכן עובדת על הפרויקט. סמסונג רשמה פטנט לעיצוב שעון חכם כבר ב-1999. אוליבר צ'ן, אנליסט בחברת סיטיגרופ, העריך את שווי השוק הפוטנציאלי של השעונים החכמים ב-60 מיליארד דולר בשנה והגדירו כ"שוק עצום עם שולי רווח גבוהים במיוחד".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x