שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

לא שמים אצבע: 60% מהישראלים סרבו להצטרף למאגר הביומטרי

פיילוט המאגר החל לפני כחודש ובמסגרתו מציע משרד הפנים לציבור למסור מרצונו נתונים ביומטריים בעת חידוש תעודות זהות. 10,000 הסכימו להצטרף, אך הם מהווים רק 40% מכלל מוציאי התעודות בחודש האחרון

עומר כביר 15:0908.08.13
60% מהישראלים שביקשו להנפיק תעודת זהות חדשה בחודש האחרון לא הסכימו להצטרף למאגר הביומטרי בחדשו הראשון לפעילותו - כך לפי נתונים שנמסרו ל"כלכליסט" מרשות האוכלוסין.
המאגר השנוי במחלוקת החל לפעול לפני כחודש במתכונת פיילוט, על רקע ביקורת קשה מצד המתנגדים לפעילותו. בשעות הצהריים פרסמה לשכת האוכלוסין נתונים שלפיהם בחודש זה הצטרפו למאגר כ-10 אלף אזרחים, מספר ששר הפנים גדעון סער קיבל בברכה. "הנתונים שנרשמו עד כה מצביעים על אמון הציבור במהלך והבנתו כי ההגנה על ביטחון הפרט והיכולת של מדינת ישראל לעמוד בחזית אחת עם יתר מדינות העולם מבחינת קדמה הם נחוצים", אמר בהודעה לעיתונות.

 

עמדת רישום לפיילוט המאגר הביומטרי. רוב הישראלים מסרבים להשתתף עמדת רישום לפיילוט המאגר הביומטרי. רוב הישראלים מסרבים להשתתף צילום: עמית שעל

 

ואולם, בעקבות פניית "כלכליסט" לקבלת מידע על שיעור הפונים שהסכימו או סירבו להצטרף למאגר, הודו ברשות האוכלוסין: “40% ממבקשי תעודות הזהות בחרו בתיעוד ביומטרי". המשמעות - רוב ניכר של הישראלים שפנו להנפיק תעודות זהות חדשות לא נתנו את הסכמתם להצטרף למאגר.

 

"העובדה שרוב מכריע של האזרחים מסרב להצטרף לניסוי המאגר הביומטרי, אחרי לחצים כבירים של עובדי משרד הפנים שכוללים פיתויים והשתדלויות מסוגים שונים, מראה כי אזרחי ישראל מבינים את הסיכון ואינם מעוניינים במאגר ביומטרי אשר יפגע בפרטיותם, ביטחונם ושלוות חייהם", אמר היועץ המשפטי של התנועה לזכויות דיגיטליות, עו"ד יהונתן קלינגר. "אנו קוראים לאזרחי ישראל להמשיך ולסרב להשתתף בניסוי ולחברי הכנסת לבטל את החוק באופן מיידי".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x