$
חדשות טכנולוגיה

שבוע טכנולוגי: כתם על מורשת ג'ובס, פיילוט המאגר הביומטרי מתחיל

מנכ"ל אפל לשעבר מואשם בניהול קרטל ספרים דיגיטליים, קונדואיט מתפצלת, המאגר הביומטרי יצא לדרך, הצצה לחברת מדפסות 3D ישראלית, פתרון טכנולוגי לבעיית הפקקים וקליפ הדגמה ראשון ל-5 GTA

ניצן סדן 10:0112.07.13

החל פיילוט המאגר הביומטרי. השר סער: בלי פאניקה

 

במסגרת פיילוט התוכנית יוכלו ישראלים למסור טביעות אצבע ותמונת פנים ולקבל תעודת זהות ודרכון חכמים. שר הפנים דחה את הטענות לפיהן המאגר (שלאחת ממערכותיו אין אפילו אנטי וירוס) אינו מאובטח כהלכה. לעומתו, טענו מומחי אבטחה ואנשי אקדמיה שמדובר בסכנה לישראל. השר לשעבר מיכאל איתן: "אל תשתתפו בניסוי המאגר".

 

 

השר גדעון סער והתעודה החכמה השר גדעון סער והתעודה החכמה צילום: עמית שעל

 

הייצור הביתי מתקרב אליכם: Something3D מדפיסה 3D בכחול-לבן

 

חפצים שהודפסו בטכנולוגיה של Something3D חפצים שהודפסו בטכנולוגיה של Something3D צילום: עמית שעל

במחסן קטן עמלים שני ישראלים על הבאת הטרנד האחרון של עולם הטכנולוגיה לשוק המקומי. Something3D מייצרת מדפסות תלת ממד ביתיות, אך מייסדיה לא מתכוונים לעצור בישראל. מה מייחד את טכנולוגיית ההדפסה שלהם?

 

קונדואיט מתפצלת וממזגת את חטיבת הסרגלים עם פריון

 

חברת ההייטק בישרה לעובדיה כי תתפצל בקרוב לשתי חברות. חברה אחת תרכז את פעילות סרגלי הכלים וינהל אותה ג'וש וויין שדחף להנפקה. החברה השנייה תתמקד במיזמי סטארט־אפ בתחום המובייל ותנוהל בידי מנכ"ל קונדואיט רונן שילה. מה נועד להשיג הפיצול?

 

 

סטיב ג'ובס היה אחראי אישית לכינון קרטל הספרים הדיגיטליים

 

אחראי לכינון הקרטל. ג'ובס אחראי לכינון הקרטל. ג'ובס צילום: בלומברג

בית דין מחוזי בארה"ב קבע כי ענקית האלקטרוניקה תיאמה ביחד עם שש הוצאות ספרים גדולות מחירי ספרים דיגיטליים. בעוד יתר החברות הגיעו להסדרי טיעון, התעקשה אפל להמשיך במאבק המשפטי בו הפסידה - מה שחושף אותה לתביעות אזרחיות.

 

 

הפתרון הטכנולוגי שיכול לחסל את מכת הפקקים בתל אביב

 

בבירת אירלנד כל האוטובוסים מחוברים לרשת והמידע שנאסף מהם וממצלמות הרחוב החכמות משמש לשליטה על מערכת הרמזורים. עקב כך נרשמה ירידה ניכרת בעומסי התנועה בעיר. IBM, מובילת הפרויקט, מתכננת גם צי אוטובוסים ללא נהג.

 

 

Grand Theft Auto 5: בשביל השוד הבא אנחנו חייבים F16

 

קליפ הדגמה חדש שחשפה חברת Rockstar North חושף משחקיות חדשה לגמרי בכותר הבא בסדרת המשחקים הפופולרית. בין השאר, תוכלו לשלוט בשלוש דמויות בו זמנית, להטיס מטוסי קרב, לסחור בבורסה ואפילו לתכנן מעשי שוד ביחד עם שחקנים אחרים.

 

 

 

 

    בטל שלח
      לכל התגובות
      x