$
חדשות טכנולוגיה

בלעדי לכלכליסט

מחריפה המחלוקת בין Waze לפייסבוק על פירוק החברה

פייסבוק דורשת כתנאי לרכישת החברה העברת חלק מהעובדים למטה פייסבוק בסן פרנסיסקו. מייסדי Waze מתעקשים להותיר את המרכז, המעסיק כמאה עובדים, בישראל

אסף גלעד 06:4013.05.13

המחלוקת סביב גורל מרכז הפיתוח הישראלי של Waze נמשכת ומעיבה על המכירה לפייסבוק. ל"כלכליסט" נודע כי לאחר שבועיים של משא ומתן מרתוני לא חל שינוי בעמדות הצדדים: פייסבוק דורשת כתנאי לרכישת Waze את פירוק המרכז הישראלי של החברה ברעננה והעברת חלק מעובדיו למטה פייסבוק בסן פרנסיסקו. מייסדי Waze, אהוד שבתאי, אורי לוין ואמיר שנער, והמנכ"ל נועם ברדין, מתעקשים להותיר את המרכז, המעסיק כמאה עובדים, בישראל.

עובדי חברת waze עובדי חברת waze צילום: עמית שעל

 

אגב כך גם מתגלעות מחלוקות בין בעלי המניות של Waze. הקרנות הזרות בלו ראן (19% מהמניות) והורייזונס (11.6%) לוחצות על מנהלי החברה הישראלית לחתום על הסכם המכירה, ואילו קרן מאגמה הישראלית (17.6%) יחד עם מיקרוסופט (10.2%) מנסות לגשר בין הקרנות הזרות למנהלים הישראלים. פייסבוק ביצעה עד כה 36 רכישות בעולם, ובכולן פורקו החברות הנרכשות וחלק מהעובדים הפכו לעובדי פייסבוק. תג המחיר של Waze כעת הוא כ־850 מיליון דולר, אך ייתכן שהעברת החברה לארצות הברית תגרור את העלאת הסכום לכמיליארד דולר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x