• תפריט
אינטרנט

טוויטר בדרך לטלוויזיה: עובדת על שיתופי פעולה עם וייאקום ו-NBC

הרשת החברתית רוצה להוסיף סטרימינג של סדרות טלוויזיה ותכני וידאו לאתר הרשמי שלה, במטרה למשוך גולשים ולמכור פרסומות. כך דיוחה סוכנות הידיעות בלומברג

הראל עילם 16:3316.04.13
טוויטר נמצאת במגעים מתקדמים עם מספר רשתות טלוויזיה, על מנת להוסיף סטרימינג של תכני וידאו לאתר הרשמי שלה. כך דיווחה היום (ג') סוכנות הידיעות בלומברג, על בסיס מקורות המקורבים לנושא.

 

 

 

הרשת החברתית מדברת באופן ספציפי עם וייאקום, ו-NBC/קומקאסט/יוניברסל, ומתכוונת להציג קטעי וידאו מתוכניות הטלוויזיה שברשותן - וכן להציג ולמכור פרסומות, אשר ילוו את הקליפים. לרשת כבר יש שיתופי פעולה דומים עם ערוץ הספורט ESPN, ערוץ מזג האוויר וערוץ החדשות של טרנר. טוויטר ו-NBC עבדו ביחד בעבר על מיזם טלוויזיה חברתית, במהלך שידורי אולימפיאדת לונדון 2012.

 

העסקאות יכולות לצאת לפועל כבר בחודש הבא, לפי מקורות בלומברג, והרשת החברתית נמצאת גם במגעים עם רשתות טלוויזיה נוספות.

 

 

מנכ"ל טוויטר, דיק קוסטלו מנכ"ל טוויטר, דיק קוסטלו צילום: בלומברג

 

המסע לטלוויזיה חברתית, פרסומות ומוניטיזציה

 

טוויטר, שהצליחה לגדול להיות הרשת החברתית השניה בגודלה אחרי פייסבוק, עשתה זאת בתחילת דרכה בעיקר בזכות שיתופי פעולה הדוקים עם מפתחי אפליקציות עצמאיים. אבל מאז 2010 החברה החלה להקשיח את עמדותיה ולפעול כנגד אפליקציות צד-שלישי, שהוציאו את רוב התעבורה מהאתר הרשמי. כעת טוויטר מקווה להשאיר את המשתמשים באתר שלה ולהעלות את שיעורי האינטראקציה על ידי הוספת מדיה - בצורה דומה למה שעשתה פייסבוק.

 

לפני מספר ימים טוויטר גם רכשה את מפתחת אפליקציית המוזיקה We Are Hunted. עם הרכישה, המפתחת אמרה שהיא עובדת על פרויקט מדיה חברתית עם טוויטר, אך לא הוסיפה פרטים. הידוען ריאן סיקרט רמז כי מדובר באפליקציית מוזיקה חדשה, אשר ממליצה על אומנים, קליפים ושירים וכן מציגה לאיזו מוזיקה ידוענים שאחריהם המשתמש עוקב מקשיבים ברגע זה. בנוסף, ב-2011 הרשת החברתית רכשה שירות שיתוף תמונות ואת Vine, אפליקציית לשיתוף סרטוני וידאו ביתיים.

 

הוספת מוזיקה, תמונות ו-וידאו לאתר הרשמי יעודד את המשתמשים להאריך את השהות שלהם באתר, חלק מתפיסת ה"טלוויזיה החברתית" של טוויטר. לפני כחודש החברה רכשה את Bluefin Labs, אפליקציה המספקת כלי אנליטיקס לניתוח האינטראקציה החברתית שנוצרת סביב סדרות טלוויזיה - דבר המשתלב היטב עם שיתוף הפעולה ההדוק שיש לטוויטר ולחברת המחקר נילסן. לפי נילסן, שליש מכל משתמשי טוויטר מצייצים על סדרות הטלוויזיה האהובות עליהם.

 

במידה והאסטרטגיה של טוויטר תצליח, הדבר יקל עליה למכור שטחי פרסום ולשפר את המוניטיזציה שלה. האנליסטית קריסטן וייד מחברת המחקר IDC אמרה: "ההנהלה יכלה לפעול להגדיל את הכנסות החברה בצורה אגרסיבית יותר. טוויטר פעילה כבר שבע שנים אבל רק לאחרונה התחילה לחשוב ברצינות על מוניטיזציה."

בטל שלח
    לכל התגובות
    x