שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

מלחמת הפטנטים: סיסקו תשלם 70 מיליון דולר לשותפתה לשעבר

ענקית התקשורת הורשעה בגניבת פטנטים של חברת XpertUniverse לאחר סיום היחסים העסקיים ביניהן ב-2007. הפטנטים עוסקים בניתוב פניות לקוחות לטכנאים

נמרוד צוק 10:1924.03.13

ענקית התקשורת סיסקו תידרש לשלם פיצויים בהיקף של יותר מ-70 מליון דולר לחברת XpertUniverse לאחר שהורשעה בתביעת פטנטים. כך פסק בית המשפט המחוזי בדלאוור.

סכום הפיצויים העיקרי ישולם כפיצוי על "השגת טכנולוגיה מוגנת בפטנט בדרכי מרמה", ולצידו 34 אלף דולר נוספים על הפרת שני פטנטים הרשומים על שם החברה.

 

הורשעה בגניבת פטנטים. סיסקו הורשעה בגניבת פטנטים. סיסקו צילום: בלומברג

 

XpertUniverse, המפתחת טכנולוגיות להתאמה ממוחשבת בין לקוחות לנותני שירות מומחים עבור מרכזי שירות טלפוניים, חתמה ב-2004 על הסכם עם סיסקו להפצת מוצריה, שכלל סעיפי שמירת סודיות שנועדו להגן על טכנולוגיות החברה. ב-2007 סיימה סיסקו את ההתקשרות, ושנה לאחר מכן השיקה שירות בשם "Expert On Demand" שמספק פתרון דומה לזה של XpertUniverse. ב-2009 הגישה החברה את תביעתה נגד סיסקו.

 

שני הפטנטים שסיסקו הפרה עוסקים בניהול שאלות ותשובות של לקוחות ובניתוב לקוחות למומחה תוך כדי שיחה. הטכנולוגיה האמורה מאפשרת לבצע איתור מהיר של המידע המתאים מתוך מסד נתונים בהתאם לפניות הלקוחות ולצוות להם את המומחה המתאים לפתרון הבעיה.

 

בתגובה שמסרה לסוכנות הידיעות רויטרס, הצהירה סיסקו כי היא מאוכזבת מפסק הדין ובכוונתה לערער עליו.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x