$
מכשירים ומדריכים

בלי ידיים: הגלקסי S4 יאפשר שליטה באמצעות תנועת העיניים

מכשיר הדגל הבא של הענקית הקוריאנית, אשר יושק בשבוע הבא באירוע שיסוקר באופן נרחב ב"כלכליסט", יכלול מספר חידושי תוכנה ייחודיים. ביניהם, היכולת לעקוב אחר עיני המשתמש ולגלול את התצוגה בהתאם לקצב הקריאה

עומר כביר 13:5805.03.13

הגלקסי S4, סמארטפון הדגל החדש של סמסונג שיושק בניו יורק בשבוע הבא, יכלול יכולת לנווט בממשק באמצעות תנועות העיניים - כך מדווח אתר הניו יורק טיימס. ההשקה תסוקר בדיווח חי ומתעדכן ב"כלכליסט".

לפי כתב הטכנולוגיה המוערך בריאן אקס. צ'ן, הסמארטפון החדש יהיה מסוגל לנטר את תנועות העיניים של המשתמש לקבוע מתי לגלול למעלה או למטה בעת קריאת מסמכים או גלישה ברשת.

 

לדוגמה, אם בעת קריאת מאמר יזהה המכשיר שעיני המשתמש מתמקדות בתחתית המסך, הוא יגלול אוטומטית את התצוגה ויחשוף את הפסקאות הבאות.

 

משקיעה בתוכנה ובממשק. סמסונג משקיעה בתוכנה ובממשק. סמסונג צילום: ניצן סדן

 

הכירו את Samsung Eye Scroll

 

בתחילת השנה סמסונג הגישה בקשות להפוך את הביטויים Eye Scroll ו-Samsung Eye Scroll לסימן רשום, שם תיארה אותם כמתייחסים ל"תוכנת מחשב שמסוגלת לנטר תנועות עיניים ולגלול את התצוגה של טלפונים ניידים, סמארטפונים וטאבלטים בהתאם לתנועת העין". אם אכן תושק תוכנה זו, היא תהווה שדרוג ליכולת שכבר קיימת כיום בגלקסי S3 ומאפשרת לזהות מתי המשתמש מביט במכשיר ולהאיר או לעמעם את המסך בהתאם.

 

עובד בחברה שהתנסה במכשיר החדש וביקש להישאר בעילום שם מכיוון שאין לו אישור לדבר עם התקשורת, אמר לניו יורק טיימס כי בהשקת הסמארטפון החדש צפויים חידושי התוכנה לתפוס חלק חשוב ומרכזי יותר מאשר חידושי החומרה. במהלך זה מוכיחה סמסונג כי הבינה היטב כי בתחום החומרה, אין כיום בידול משמעותי בין סמארטפוני הדגל השונים והחידושים המעניינים ביותר יגיעו מפיתוח תוכנה ייחודיים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x