$
חדשות טכנולוגיה

גוגל מאוכזבת מהמוצרים הבאים מבית מוטורולה

סמנכ"ל הכספים בחברה אמר כי גוגל "ירשה" מפת דרכים ומוצרים קיימים כאשר רכשה את מוטורולה מוביליטי תמורת 12.5 מיליארד דולר, ועליה "לרוקן את הצינור" לפני שתוכל להציג מוצרים מהפכניים באמת

הראל עילם 14:2801.03.13
מוטורולה מוביליטי, היום חטיבת בת בתוך גוגל, אינה מתכוונת להוציא בקרוב מוצר מהפכני או חדשני. כך אמר אמש (ה') פטריק פיצ'ט, סמנכ"ל הכספים בענקית החיפוש, במהלך כנס הטכנולוגיה של מורגן סטנלי.

 

 

 

גוגל הודיעה על כוונתה לרכוש את יצרנית הסלולר באוגוסט 2011 תמורת 12.5 מיליארד דולר, אבל העסקה יצאה לפועל רק כמעט שנה לאחר מכן, עד שהיא קיבלה את האישור של הרגולטור הסיני שהתנגד לעסקה.

 

לפי פיצ'ט, גוגל ירשה "מפת דרכים של מוצרים" שהיא מחויבת לה - ויעבור זמן עד שהיא תוכל להציג את החזון האישי שלה. "יש מוצרים שנמצאים בצינור, אנחנו צריכים לרוקן אותו קודם", הוא הסביר, והרחיב: "אנחנו עובדים כעת על הגל הבא של מוצרים מהפכניים. אנחנו צריכים לעבור את תקופת המעבר הזו. זה לא מהפך קל".  

 

מוטורולה רייזר i מוטורולה רייזר i צילום: ניצן סדן

 

לפי סמנכ"ל הכספים, מפת הדרכים של המוצרים הקיימים מבית מוטורולה מוביליטי עומדת על 18 חודשים, אם כי לא ברור האם הוא סופר את החודשים מאת ביצוע העסקה או ההודעה על הרכישה.

 

חושבים על העתיד

 

"מאז היום הראשון, אנחנו עובדים על האג'נדה הבאה... העבודה שלנו כרגע מאוד מבטיחה" אמר פיצ'ט. לדידו, המכשירים הבאים שהולכים לצאת מבית מוטורולה הם טובים, אבל אינם עומדים בסטנדרטים של מה גוגל הייתה מגדירה כ"וואו".

 

מאז הרכישה, גוגל ומוטורולה הציגו מספר עדכונים קלים לקו המוצרים "דרויד רייזר", כולל רייזר מקס HD עם בטריה גדולה במיוחד ורייזר i, המבוסס על מעבדי אינטל. המוצרים זכו לביקורות חיוביות אבל לא נחשבו מהפכנים במיוחד ולא זכו להצלחה מסחרית.

 

כבר בדצמבר האחרון התפרסמו דיווחים כי החברה עובדת על X phone, פרויקט לפיתוח מוצר מהפכני המוגדר כ"אייפון קילר" הנמצא תחת ניהולו של הישראלי ליאור רון. יתכן כי החברה תציג את הטלפון כבר ב-I/O 2013, כנס המפתחים השנתי הקרוב שלה, במאי - אם כי מדברי פיצ'ט ניתן להסיק כי ככל הנראה מדובר בתקופה ארוכה יותר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x