$
שווקי חו"ל

גוגל רוכשת את מוטורולה מוביליטי תמורת 12.5 מיליארד דולר

המחיר משקף פרמיה של 63% על מחיר המניה בוול סטריט. בסוף 2010, חברת מוטורולה האמריקאית – ביצעה ספינאוף והתפצלה לשתי חברות – מוטורולה סלושיינס האחראית על תחום ציוד התקשורת ומוטורולה מוביליטי המייצרת מכשירים סלולריים ופתרונות וידאו

סוכנויות הידיעות והראל עילם 14:4415.08.11

גוגלהודיעה היום (ב') כי היא רוכשת את מוטורולה מוביליטי תמורת 12.5 מיליארד דולר - מחיר המשקל פרמיה של 63% על מחיר המניה בשוק, במה שנחשב לאחת העסקאות הגדולות ביותר בתחום הסלולר.

 

בסוף 2010, חברת מוטורולה האמריקאית – חברת ציוד התקשורת והטלפונים הסלולריים הותיקה בעולם – ביצעה ספינאוף והתפצלה לשתי חברות – מוטורולה סלושיינס האחראית על תחום ציוד התקשורת ומוטורולה מוביליטי המייצרת מכשירים סלולריים ופתרונות וידאו.

 

בהודעה רשמית, מנכ"ל גוגל, לארי פייג', אישר שהעסקה אכן קשורה לתחום הפטנטים, בעוד שרכישת מוטורולה תעניק לאנדרואיד, מערכת ההפעלה הסלולרית של החברה, את הפטנטים הדרושים לה בתחרות מול אפלו מיקרוסופט. "לאחרונה סיפרנו כיצד מספר חברות, ביניהן אפל ומיקרוסופט, התאגדו ביחד על מנת לתקוף את אנדרואיד, כנגד חוקי ההגבלים העסקיים. גם משרד המשפטים האמריקאי חוקר זאת כעת", אמר פייג'.

 

גוגל, כחברה צעירה יחסית, אינה מחזיקה במאגר פטנטים גדול למדי. החברה כעת מתמודדת מול מספר חזיתות משפטיות, ביניהן תביעה יקרה וארוכה מצד אורקל בנושא פטנטים של ג'אווה, הנמצאים באנדרואיד. בנוסף, אפל ומיקרוסופט תובעות כיום את כל יצרניות הסלולר המובילות בעולם על מנת לפגוע ביצור אנדרואיד. בין השאר, מיקרוסופט הציגה לקבל תגמולים מכל מכשיר אנדרואיד שנמכר דרך חברת HTC ואפל הצליחה למנוע את מכירת מחשבי הלוח החדשים של סמסונג באירופה.

 

פייג' חזר על עמדת גוגל הקבועה – היא מעוניינת לרכוש את הפטנטים של מוטורולה על מנת להגן על עצמה מפני תביעות בתחום הפטנטים ולא על מנת לתקוף את המתחרות. החברה גם אמרה זאת כאשר ניסתה לרכוש את הפטנטים של נורטל, שבסוף נקנו על ידי איגוד החברות שצוין מעלה.

 

למוטורולה יש את אחד ממאגרי הפטנטים הגדולים בעולם, וגם מספר פטנטים העוסקים באנדרואיד ואפליקציות. לאחרונה גם נודע שהחברה שוקלת לתבוע יצרניות סלולר אחרות המפתחות מכשירי אנדרואיד.

 

לפני כחודש המיליארדר קארל אייקן דחק במוטורולה מוביליטי לחפש חלופות לתיק הפטנטים שלה, לאחר שנורטל נמכרה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x