$
אינטרנט

גייטס וצוקרברג מספרים: כך התחלתי לתכנת. וכך תוכל גם אתה

השניים, לצד טיטאנים רבים אחרים כמייסדי טוויטר, דרופבוקס, ואלב ואחרים, מספרים על צעדיהם הראשונים בלימודי התכנות. זאת, במסגרת פרויקט לעידוד צעירים ללמוד מדעי המחשב. לדבריהם, אפילו לא צריך להיות טוב במתמטיקה

ניצן סדן 19:5226.02.13
האם צריך להיות במתמטיקה כדי להשלים בהצלחה לימודי תכנות? לא בהכרח, לטענת גדולי המתכנתים. בקליפ חדש שעלה לרשת, מספרים כמה מענקי עולם התוכנה והאינטרנט על צעדיהם הראשונים בתחום.
בין היתר, מופיעים בו מייסד מיקרוסופט ביל גייטס, מייסד פייסבוק מארק צוקרברג, מייסד טוויטר ג'ק דורסי, מייסד חברת המשחקים ואלב גייב ניואל ומייסדי חברות אחרות כדרופבוקס, Clothia ורבות אחרות. לצידם, מופיעים בו גם שחקן ה-NBA כריס בוש שלמד מדעי המחשב בצעירותו, הראפר Will.i.M ועוד דמויות שלא חשבתם שקשורות לשורות קוד.

 

 

לפי דיווח של אתר TechCrunch, הקליפ הוא פרויקט מיוחד של ארגון Code.org אשר יוסד בחודש שעבר ומטרתו עידוד לימודי מדעי המחשב בקרב צעירים.

 

"שיעור ההרשמה ללימודי התכנות הוא נמוך, אך גרועה מזה העובדה שבתי ספר אפילו לא מלמדים שיעורים אלה, למרות שמדובר בתחום הפרנסה בעל קצב הצמיחה הגבוה בארץ", אמר האדי פרטובי, יזם ומייסד הארגון.

 

לדבריו, תשעה מכל עשרה בתי ספר בארה"ב לא מלמדים מדעי המחשב. נתונים שפרסם הארגון מצביעים על צמיחה א-סימטרית במשרות בתחום המחשוב, שעד 2020 יגיעו ל-1.4 מיליון, בעוד שבשנה זו יהיו רק 400 אלף סטודנטים שהוכשרו בתכנות. לראיית Code.org, השקעה בעידוד לימודי מדעי המחשב תוכל ליצור משרות רבות בארה"ב ולצמצם את ההסתמכות על מיקור חוץ.

 

ומה בישראל?

 

התוכנית של Code.org מתבססת על הפצת חומרי הסברה כקליפ שצוין לעיל, עצומה שקוראת למערכת החינוך האמריקאית להכניס את לימודי התכנות למערכת השעות בבתי הספר בצורה נרחבת, חיבור בין מתכנתים בעלי זמן פנוי ורצון טוב ובין קבוצות לימוד שונות ועוד.

 

במדינת ישראל יש מספר תוכניות ללימוד מדעי המחשב בגיל מוקדם, אולם הן בודדות ומוגבלות. החינוך הטכנולוגי בישראל נופל מזה של מדינות רבות בעולם המערבי על אף שהתלמידים מגלים נכונות לשילוב יותר כלים טכנולוגיים בלימודיהם, כפי שהוכיח דו"ח של המכללה למנהל וגוגל שנחשף בדצמבר האחרון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x