$
אינטרנט

בית המשפט הצרפתי יוצא כנגד אנטישמיות בטוויטר

איגוד הסטודנטים היהודיים של צרפת הגיש תביעה כנגד הרשת החברתית לאחר שפורסמו בה לא מעט ציוצים אנטישמיים. בית המשפט הורה לחברה לשחרר את פרטי המשתמשים - אך לא ידוע האם החברה תסכים לכך

עומר כביר 11:4528.01.13
בית משפט המחוזי בפריז חייב את טוויטר להעביר לרשותו את כל המידע הנדרש על מנת לזהות כותבי ציוצים גזעניים ואנטישמיים. כך דיווחה סוכנות הידיעות הצרפתית AFP במהלך סוף השבוע. 

 

הפסיקה התקבלה במהלך תביעה שהגיש באוקטובר האחרון איגוד הסטודנטים היהודים של צרפת (UEJF), בטענה שציוצים רבים ברשת החברתית מפירים את החוק המקומי - האוסר על תכנים גזעניים. לדברי האיגוד, הוא פנה לטוויטר בעקבות שטף של ציוצים אנטישמיים תחת התגית #unbonjuif (יהודי טוב). בעקבות הפנייה הוסרו חלק מהציטוטים הפוגעניים, ואולם האיגוד לא הסתפק בכך ופנה גם לבית המשפט בדרישה לאלץ את טוויטר לחשוף את מחברי הציוצים . כאמור, במהלך סוף השבוע נענה בית המשפט לפנייה, וקבע שעל טוויטר להעביר לו את המידע שברשותה.

 

יש לציין כי טוויטר בנתה לעצמה שם כתומכת נלהבת וחרוצה של פרטיות המשתמשים שלה. לא פעם היא התנגדה לבקשת השלטונות, גם בארצות הברית שם נמצא המטה שלה, שדרשו גישה לזהויות משתמשים. אין זה בלתי סביר שגם במקרה זה החברה תערער על החלטת בית המשפט או אף תסרב לקיימה בטענה שהיא אינה כפופה למערכת המשפט הצרפתית. עם זאת, טוויטר כן סגרה באוקטובר האחרון פרופיל של קבוצה ניו-נאצית מברלין.

 

זוהי גם אינה הפעם הראשונה שבה צרפת מנסה להכיל את חוקי האנטי-גזענות המחמירות שלה על אתרי אינטנרט זרים. באחד המקרים הידועים, שאירע בתחילת העשור הקודם, אסר בית המשפט במדינה על אתר יאהו לאפשר מכירת מזכרות נאציות על ידי משתמשים, או לשלם קנס של מאה אלף פרנק (כ-15.2 אלף יורו) ביום.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x