$
הייטק והון סיכון

רוזטה אי פי תספק שירותי מסחור ידע למוסדות אקדמיים בישראל

משרד האוצר בחר בחברה, שמתמחה ברישום, ניהול, שיווק ומכירת קניין רוחני. רוזטה אי פי תספק שירותים אלה לעשרות מוסדות להשכלה גבוהה ומחקר רפואי ברחבי הארץ

מאיר אורבך 16:2813.02.13

משרד האוצר והוועדה לתכנון ותקצוב (ות"ת) של המועצה להשכלה גבוהה בחרו בחברת רוזטה אי פי לספק שירותי מסחור ידע למוסדות להשכלה גבוהה. בשיחה עם "כלכליסט" אמר מיכה פרלמן, רכז תחום השכלה גבוהה ומו"פ באגף התקציבים במשרד האוצר: "לשלב הגמר הגיעו שתי חברות שלאחריו נבחרה רוזטה. עיקר המיקוד של המכרז היה באיכות החברות ופחות דגש על המחיר שאותו הן מבקשות".

מסחור הידע של המוסדות להשכלה גבוהה מתבצע כיום על ידי חברות של האוניברסיטאות עצמן, כדוגמת חברת יישום של האוניברסיטה העברית. החברה החדשה תספק יכולות מסחור לכ-20 מכללות אשר מתוקצבות על ידי המדינה ולמוסדות מחקר של בתי חולים.

 

מיכה פרלמן, רכז תחום השכלה גבוהה ומו"פ באגף התקציבים במשרד האוצר מיכה פרלמן, רכז תחום השכלה גבוהה ומו"פ באגף התקציבים במשרד האוצר צילום: מיקי אלון

 

"לצד האוניברסיטאות שמציעות יכולות מסחור לחוקרים שלהן, ראינו שלמכללות ולהרבה מוסדות מחקר בישראל אין את היכולות להקים חברת מסחור שתטפל במחקרים ובפטנטים שהן רוצות למסחר. חברת המסחור החדשה שאינה קשורה לחברות המסחור הקיימות תיתן למוסדות אלו את היכולות הזו, בנוסף לחוקרים אשר לא קיבלו מענה מתאים באוניברסיטאות שלה ויוכלו לפנות לעזרתה", הוסיף פרלמן.

 

החברה החדשה תזכה למימון של כ-80% מפעילותה בשנתיים הקרובות. לאחר מכן, ירד בהדרגה היקף המימון עד שייפסק לחלוטין בארבע השנים הבאות. תקופת ההתקשרות בין המדינה והחברה הזוכה נקבעה לשמונה שנים, עם אפשרות להארכה, בכפוף לעמידה ביעדים שהוגדרו מראש במכרז. רוזטה אי פי תתמקד בחיפוש מחקרים פוטנציאלים ליישום במוסדות המחקר, שיווק ומכירה של הקניין רוחני שימוסחר עבור המוסדות, ניהולו, רישום פטנטים ועוד.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x