$
בשולי הרשת

בשולי הרשת

משהו קטלני קורה בלינוקס

חברה אמריקאית פיתחה כוונת מובססת לינוקס שמאפשרת לציידים לעקוב אחרי חיות בר ולצוד אותן בקלות ממרחקים גדולים - בעזרת מערך חיישנים ותצוגה שמזכירה משחקי יריות

ניצן סדן 11:4311.01.13
יש המון שימושים ללינוקס, מערכת ההפעלה בקוד פתוח אשר על בסיסה פותחו מערכות כאנדרואיד. עתה נראה שהיא זכתה לפיתוח לא שגרתי במיוחד: כוונת צלפים חכמה, שנחשפה השבוע בתערוכת CES בלאס וגאס.

חברת TrackingPoint פיתחה כוונת חכמה, אשר מאפשרת לזהות מטרה, לסמן אותה ולירות בה בצורה כמעט אוטומטית והכל - על בסיס מערכת ההפעלה.

 

 

במקום כוונת אופטית פשוטה, כוללת הכוונת של החברה מצלמת וידאו באיכות גבוהה, אלגוריתם זיהוי אלמנטים בתמונה, מד טווח לייזר ומערך חיישנים שמסוגל לזהות את כיוון הרוח, הלחות ושאר גורמים שמשפיעים על תעופת קליע לטווח ארוך. התצוגה של הכוונת נראת ככוונת תצוגה עילית של מטוס קרב (או בעצם, של משחקי יריות מגוף ראשון). לאחר שזוהתה המטרה, לחיצה על ההדק "תסמן" אותה עבור המערכת ויופיע עליה סמן נעילה, לצד סמן-כוונת. כשימקם הצייד את שני הסמנים זה על זה – יבוצע ירי מדויק.

 

הרגתי חזיר בר, תעשו לי לייק

 

צבא ארה"ב מפתח מערכות שכאלה מזה שנים, אשר טרם נכנסו לשימוש מבצעי. הכוונת של TrackingPoint נועדה לציבור הציידים הגדול שבארה"ב - ויש לה גם אלמנט חברתי: את "סרט הירי" ניתן להקליט ולהעלות בשלמותו ליוטיוב.

 

הבעייתיות במוצר כזה ברורה למדי: כאשר הציד הופך למשהו כה קל, הוא עשוי לפנות לקהל גדול יותר ולהגדיל את שיעור הציד הלא-חוקי בעולם. יש לקוות שבעתיד תוסיף לינוקס להניע סמארטפונים, טלוויזיות ומכשירים בידוריים ולא כלי נשק למיניהם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x