$
IT בישראל

המקבץ השבועי: כל החדשות בעולם ה-IT הישראלי

מוצרים חדשים, עסקאות מעניינות, פרויקטים מועילים, מי מגייס ומי מפטר - המקבץ של כל מה שקרה בשבוע החולף בעולם המחשוב העסקי בישראל

רפאל קאהאן 22:2827.12.12
עסקאות, פרויקטים ושיתופי פעולה

 

BMC תטמיע מערכת לניהול מערך המיחשוב בגוף בטחוני מרכזי. המערכת שנרכשה היא פתרון יעודי של BMC עבור שוק הארגונים הבינוניים והיא מיועדת לניהול מערך ה-IT כולל קריאות שירות, ניהול שינויים בסביבת IT , ניהול נכסים וכו'. הפתרון של BMC הנקרא SDE(Service Desk Express) הינו פתרון חדש של החברה, המיועד לשוק ה- SMB . הפתרון מבוסס על תקן ITIL וכולל את כל המרכיבים של התקן שמגדיר את כל הפרמטרים שארגון IT אמור לטפל בהם. מימשק המשתמש של המערכת אינטואיטיבי, פשוט וקל לתפעול ותהליך ההטמעה שלו מהיר, בזכות היותו מבוסס על מנוע workflow , המאפשר באמצעות שינויי קונפיגורציה קלים להגדיר את תהליכי העבודה הנדרשים וחוסך את תהליך ההתאמות והפיתוח . המערכת האינטרנטית, המבוססת על מימשק WEB, ניתנת להטמעה במספר ימי עבודה בלבד. היקף הפרויקט הינו כ-200 אלף שקל.

 

 

 

חברת טלדור הודיעה היום על זכייתה בחוזה לאספקת מערכת ERP ייעודית למסחור ידע לניהול קניין רוחני לחברת אריאל - חברת היישום של המרכז האוניברסיטאי אריאל בשומרון. הפרויקט הוקם במודל תוכנה כשירות (SaaS) במחשוב ענן. המערכת, הנקראת TTM - Technology Transfer Management, הינה פלטפורמה ייחודית אשר פותחה בטלדור ומיועדת לחברות הממסחרות ידע של גופים אקדמיים. המערכת מלווה ומנהלת מעקב אחר הידע משלב פיתוח הטכנולוגיה, דרך רישום הפטנט, ומסחורו באמצעות הסכמים או רישיונות. המערכת אף מאפשרת ניהול מסחרי של יישומים שונים הנובעים מאותו ידע. כל זאת, תוך קשר מתמיד עם החוקרים מחד ועם התעשייה מאידך. מערכת TTM הינה מערכת Web בסביבת Microsoft. Net, המאפשרת עבודה נוחה בסביבת Office.

 

חברת GENIE שרותי מחשוב עסקי השלימה פרוייקט וירטואליזציה במפעלי פלסגד ופוליזיו. הפרוייקט, כלל בין היתר הקמת מערכת וירטואלית על בסיס מערך אחסון של DELL ושרתי אפליקציה של IBM. במהלך הפרויקט בוצע איחוד של מערך המחשוב בין שני המפעלים ושודרגו מערכות ה ERP לגרסאות חדשות. שוויה הכולל של העסקה הוא כ-300,000 שקל.

 

רד בנד תוכנה, הודיעה היום כי התאגיד LG אלקטרוניקה בחר בפתרון vRapid Mobile של רד בנד לעדכון קושחה דרך האוויר (FOTA) ובפתרון vDirect Mobile לניהול מכשירים, עבור הסמארטפון החדש Optimus G. LG שהינו לקוח של רד בנד מאז 2005, עובד בשיתוף פעולה עם רד בנד על מנת לשפר בהתמדה את המכשירים הסלולריים שלו על ידי מתן חוויית עדכון תוכנה דרך האויר באופן הקל, הבטוח והמהיר ביותר. נכון להיום, למעלה מ-100 דגמים של טלפונים סלולאריים של LG מבוססי תוכנת רד בנד.

 

חברת אלכסנדר שניידר, המתמחה במתן פתרונות מתקדמים ליצרני מערכות הייטק ולתשתיות חדרי שרתים, סימולאטורים ומעבדות, הודיעה היום כי נבחרה להקים את חדר המחשב המרכזי עבור חברת דנאגיס, ספקית שירותי שיווק, הפצה ומכירות של מוצרי צריכה, מזון, בישום ואיפור. היקפו הכספי של הפרויקט הינו כמה מאות אלפי שקלים.

 

TNN טלקום מקבוצת רפק הבורסאית, התקינה בבית הלוחם בשכונת אפקה בתל אביב, מערכת הקרנה, הגברה ושליטה רב כיתתית, במבנה מודולרי ובו שלוש כיתות לימוד היכולות להפוך לכיתה אחת גדולה. היקפו הכספי של הפרויקט: 70,000 שקל. בית הלוחם הוא מרכז לספורט-שיקום ולפעילות חברתית עבור נכי צה"ל ובני משפחותיהם, המופעל על ידי ארגון נכי צה"ל. השירותים שמעניק בית הלוחם מיועדים לענות על צרכי אוכלוסיית נכי צה"ל, והם נגישים מבחינה פיזית ומבחינה ארגונית לאוכלוסייה זו.

 

בינת סמך השלימה הקמת מוקד שירות ייחודי עבור הפונים למשרות בשירות המדינה. מוקד השירות, נותן מענה אנושי לכלל הפונים (כ 100,000 פניות בשנה) ומספק מידע כללי ופרטני אודות המשרות הפנויות בשירות המדינה. בנוסף, מציע מוקד השירות תמיכה בהגשת מועמדות מקוונת וייעוץ מקצועי מקיף בנוגע לשלבי הגיוס והמיון למשרה הרלוונטית. המענה ניתן באמצעות צ'אט, פיתוח של חברת WizSupport . העסקה הינה בהיקף של מאות אלפי שקלים ונחתמה לתקופה של שלוש שנים.

 

One1 הטמיעה מערכת Pivotal CRM 6 במוקד פנגו של מילגם CALL מקבוצת תקשוב. המערכת תשרת כ-50 משתמשי המוקד ויישומה מוערך במאות אלפי שקלים.One1-CRM, יחידת ה-CRM של One1 הטמיעה מערכת Pivotal CRM 6 במוקד פנגו של מילגם CALL מקבוצת תקשוב. המערכת החדשה תשרת כ- 50 נציגי שרות ומכירות הפועלים במסגרת המוקד. המערכת כוללת ממשקים לטלפוניה, אתרי אינטרנט, חיבור אינטגראלי ל-Outlook , ניהול SLA, דוחות ועוד.

 

TNN טלקום מקבוצת רפק הבורסאית, התקינה מערכות וידאו קונפרנס ברשת מלונות ישרוטל, הכוללת 15 מלונות בישראל ובהם 3700 סוויטות וחדרים. הפרויקט כלל אספקה והתקנת מערכות וידאו-קונפרנס (VC) , מערכות שליטה ומערכות הקרנה, אשר הותקנו בחדרי הישיבות של הנהלת החברה בתל אביב ובאילת, בהיקף כספי כולל של כ- 100,000 שקלים. המערכות ישמשו לוועידות וידאו בין מלונות ישרוטל, וייעלו את העבודה בין משרדי הנהלת הרשת בת"א לבתי המלון שלה בארץ.

 

קבוצת Ex Libris, מובילה עולמית במתן פתרונות מיכון לספריות אשר נרכשה לאחרונה על ידי גולדן גייט קפיטל, הודיעה היום על סגירת עסקאות עם ספריות אקדמיות ומחקריות בעולם להטמעת תוכנת Primo, פרי פיתוחה של החברה, לחיפוש וגילוי פרסומים אקדמיים. היקף המכירות נאמד ב3.2 מיליון דולר.

 

חברת TNN טלקום מקבוצת רפק הבורסאית, התקינה באולם המליאה בבניין הסנאט בטכניון שבחיפה, מערכת ועידה והגברת קול, מערכת הצבעה חדשנית ומערכת הקרנה. היקפו הכספי של הפרויקט כ- 400 אלף שקל.

 

כנסים, אירועים ופרסים

 

הישג לחטיבת הפרויקטים ופתרונות תוכנה, ב-One1, אחת משלוש חברות ה-IT המובילות בישראל בתחום שירותי התוכנה והאינטגרציה: אתר ממשל זמין של עיריית חיפה, שתוכנן והוקם על ידי אנשי החטיבה, זכה בסוף השבוע האחרון לחותמת אקדמית כאתר המוביל בישראל מכלל הרשויות המקומיות בישראל. זאת לאחר שפורסמה עבודת המחקר של החוקרים ניב אחיטוב ורונית פוריאן, במסגרת הפקולטה לניהול באוניברסיטת תל-אביב, בשיתוף ומימון המכון לחקר האינטרנט, המכון למחקר עסקים בישראל ע"ש הנרי קראון

 

פורסקאוט טכנולוגיות, ספקית של פתרונות בקרת אבטחה אוטומטית לחברות Fortune 1000 וארגונים ממשלתיים, הודיעה היום על צירופה לדלויט Fast 50 של חברות הטכנולוגיה בישראל. דלויט Fast 50 טכנולוגיה, אחת מתוכניות הפרסים החשובים ביותר בישראל בתחום הטכנולוגיה, היא דירוג של חמישים חברות הטכנולוגיה בעלות שיעור הצמיחה הגבוה ביותר על בסיס אחוזי צמיחה על פני חמש שנים מ-2007 עד 2011. התוכנית חולקת כבוד לצמיחה עסקית, חדשנות טכנולוגית ורוח היזמות הישראלית.

 

ג'ון ברייס מכללת הי-טק מקיימת זו השנה השנייה ברציפות את כנס Mobi Web – סדרת סמינרים מקצועיים לקהל המפתחים בטכנולוגיות Mobile ו-Web, אשר זכו להצלחה רבה. הכנס יערך בימים א'-ג', 15-13 בינואר, במלון דניאל בהרצליה. כנס Mobi-Web 2013 מאפשר לקהל המנהלים והמפתחים בעולמות ה- Mobile וה- Web ללמוד ולהתעדכן בחידושים הטכנולוגיים המשמעותיים ביותר בתחום ממיטב המרצים ואנשי המקצוע בארץ. הכנס מציע 3 ימים של חוויית לימודים מרתקת עם עשרות סמינרים לימודיים, המאוגדים תחת 6 מסלולי התמחויות: פיתוח אפליקציות בסביבת Android; פיתוח אפליקציות בסביבת iOS ל- iPhone/iPad; פיתוח אפליקציות בסביבת מיקרוסופט Windows 8 and Win-Phone; פיתוח אפליקציות Mobile-Web; בדיקות בעולם המובייל; וטכנולוגיות Mobile למנהלים.

 

מינויים, גיוסים ועזיבות

 

לירז כהן, 33, מונתה לתפקיד מנהלת פעילות המי"ל (המרכז הישראלי לניהול). במסגרת תפקידה, תעסוק כהן בניהול המי"ל, לרבות פיתוח עסקי, פיתוח מוצרים חדשים, ניהול פעילות הכנסים, עידוד המשך הצמיחה העסקית של החברה ועוד. המי"ל מוביל את תרבות הניהול בישראל, ע"י שילוב בין לימוד תיאורטי למתן כלים פרקטיים מהשטח למנהלים. הוא מהווה מרכז ידע עדכני ומתקדם עם תכנים ייחודיים למנהלים בתפקידי רוחב ואורך בכלל הארגונים. המרכז מאפשר צמיחה והתפתחות מקצועית ואישית במגוון תחומי התמחות ובפורמטים שונים, כולל קורסים התפורים לצרכי הארגון: ניהול בכיר, מיומנויות ניהול, משאבי אנוש והדרכה, פיננסים, Coaching, שיווק, שירות ומכירות, פרויקטים, רכש ולוגיסטיקה. בנוסף, המי"ל יוזם ומפיק כנסים, תחרויות ופורומים מובילים, כדוגמת Effie Awards, הועידה השנתית למנהלים, כנס דירקטורים, כנס שירות ועוד. כהן בעלת תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול במרכז האקדמי רופין .בתפקידה הקודם שימשה כסמנכ"לית שיווק ומכירות של המי"ל. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x