$
IT בישראל

המקבץ השבועי: כל החדשות בעולם ה-IT הישראלי

מוצרים חדשים, עסקאות מעניינות, פרויקטים מועילים, מי מגייס ומי מפטר - המקבץ של כל מה שקרה בשבוע החולף בעולם המחשוב העסקי בישראל

רפאל קאהאן 19:2629.11.12

חדשות הטכנולוגיה, פתרונות חדשים, השקעות חדשות

 

חברת אומניקלאוד, הנמנית על קבוצת שירותי התקשורת אומניטלקום, משיקה שירות חדש: פתרון טלפוניה מתקדם בענן, כאשר במקום לרכוש ולתחזק מרכזיה באתר הלקוח, הלקוח מקבל את שירותי הטלפוניה באמצעות מרכזיה מרוחקת – על בסיס תשתית VoIP (Voice over IP). אומניקלאוד מציעה ללקוחותיה שירותי טלפוניה וירטואליים, הכוללים את כלל השירותים המתקדמים בתחום הטלפוניה כיום, לרבות הקלטת שיחות, call center להכוונת שיחות, שירותי פקס למייל, ניהול תורים, שיחות ועידה ללא הגבלה בכמות המשתתפים, ניהול יומני שיחות, ניהול הרשאות, תא קולי ועוד.

 

 

 

סקר מרקטסקופ (MarketScope) של חברת מחקרי השוק הבינלאומית "גרטנר" מציין לראשונה חברה ישראלית בתחום ה- SPM ((Sales Performance Management וקובע כי אינסנטיבס סולושיינס הישראלית, הינה בין החברות המבטיחות בתחום זה. אינסנטיבס סולושיינס (Incentives Solutions) מצוינת בסקר לצד חברות בינלאומיות מובילות, ביניהן IBM, SAP, Oracle, ועוד. גרטנר מעריכה את שוק ה-Sales & Service Performance Management בשווי של 1.5-2 מיליארד דולר.

 

חברת אי.טי.אנלייזר (iTAnalyzer) זכתה באישור תקציב מהמדען הראשי במשרד התמ"ת בגובה של 1.4 מיליון שקל, כדי שתוכל להמשיך בתוכנית הפיתוח של מוצר ייחודי לניהול תשתית IT מורכבת ומבוזרת . הפתרון הינו מוצר תוכנה אנליטי המופעל מעל כלי הניהול המקובלים כיום בתפעול מרכזי מחשב גדולים והמהווה פריצת דרך בגישה הטכנולוגית ובגישה הניהולית וביישום גישת IT-as-a-Business אשר באים לתת מענה למורכבות ולדינמיות בתפעול תשתיות מחשוב בעידן החדש. המוצר מאפשר לארגונים בעלי תשתית IT מורכבת ומבוזרת, לנהל, לבקר ולנתח את נתוני המחשוב ממקום מרכזי, מדובר במוצר ייחודי המאפשר תקשורת יעילה בין צוותי המחשוב על גבי פלטפורמה אחת ומאפשר ניהול אפקטיבי של מערך התמיכה היומיומי.

 

ג'ון ברייס מכללת הי-טק מדווחת, כי מאז תחילת 2012 קיבלה מעל 200 פניות מעשרות חברות, בהן אלו מבקשות סיוע באיוש משרות QA, ומעל 300 פניות דומות לאיוש משרות פיתוח אפליקציות לאייפון ולאנדרואיד.

 

קיידנס דיזיין סיסטמס (Cadence), מובילה עולמית בתחום התכנון האלקטרוני, משיקה את Incisive Debug Analyzer, מוצר חדשני לניפוי בעיות תוכנה (debug) ואימות פונקציונאלי של RTL , מערכות על גבי שבב (SoC) ותהליכי בדיקה (TestBench). המוצר החדש, אשר פותח על ידי מרכז המו"פ של קיידנס בישראל, מצמצם משמעותית את הזמן והמאמץ הכרוכים בתהליך ניפוי השגיאות. לקוחות קיידנס שכבר עשו שימוש ראשוני במוצר, דיווחו על חיסכון בשיעור ממוצע של 40% בזמן האימות. המוצר יהיה זמין בשוק עד סוף שנת 2012.

 

קבוצת טליט השיקה מודול לתקשורת בין מכונות (M2M) בטכנולוגיית LTE המשמשת לתקשורת מהירה בין מכשירים ניידים. המודול החדש, LE920 מיועד לענף הרכב והוא מצויד במקלט GPS ו-GLONASS (המערכת הרוסית המקבילה ל-GPS). מודול LE920 אידיאלי למערכות ניווט ולשירותים מבוססי מיקום המיועדים לרכב. המודול החדשני מאפשר יכולת ניווט מעולה גם בסביבות קשות, כולל סביבות עירוניות צפופות עתירות בניינים גבוהים ("קניונים עירוניים"), ומאפשר תיקוני מיקום מהירים ומדויקים.

 

חברת Good Technology, המתמחה בתחום אבטחת המידע במערכות הפעלה סלולאריות, והמיוצגת בישראל על ידי חברת InnoCom, שותפה של קבוצת אמן, הודיעה על הגשת שתי תביעות משפטיות נפרדות בגין הפרת פטנטים כנגד החברות מובייל איירון (MobileIron) וחברת אייר ווטש (AirWatch). התביעה כנגד הראשונה טוענת כי הקמפיין השיווקי של מובייל איירון מבוסס על מידע שקרי אודות Good ומוצריה. התביעות נוגעות לטכנולוגיה של Good, אשר נוגעת במישרין לתפעול, שימוש ואבטחת הנתונים והמכשירים הניידים.

 

עסקאות, פרויקטים ושיתופי פעולה

 

טריפל סי נבחרה לספק לאל על, חברת התעופה הלאומית, שירותי תשתית ענן כבסיס לספרות המקצועית המשמשת את צוותי תחזוקת המטוסים ברחבי העולם. רפי דבוש, מנהל תשתיות מחשוב, אל על: "השימוש בפתרון הענן של טריפל סי הוכיח שהענן הופך להיות בשל יותר ומתחיל לאותת לארגונים בדבר ההצדקות העסקיות הטמונות בו". היקף הפרויקט נאמד במאות אלפי שקלים.

 

קבוצת טליט הודיעה כי מודולים לתקשורת בין מכונות (M2M) מתוצרתה ישולבו בטכנולוגיה חדשנית של חברת Castles Technology מטייוואן המיועדת לנקודות מכירה. Castles Technology מתמחה בפיתוח פתרונות תשלום חכמים ומאובטחים עבור מוסדות פיננסיים גדולים, קמעונאים, וצרכנים. Castles Technology מייצרת מערכות תשלום באמצעות כרטיסים חכמים, התקני הזנה למספר זיהוי אישיים, ומסופים קבועים וניידים לנקודות מכירה המאפשרים תשלום מקוון.

 

Centrify, ספקית של פתרונות אבטחת מידע וניהול גישה בצורה מרכזית למגוון פלטפורמות, הכריזה על השקת פתרונותיה בישראל כחלק מהתרחבות הביקוש בשוק העולמי. Centrify חתמה על חוזה הפצה עם חברת מולטיפוינט, מפיצה מובילה של פתרונות לאבטחת וייעול רשתות ארגוניות, אשר תספק תמיכה מקומית לפתרונות החברה בכלל ולחבילת ה- Centrify Suite 2012 החדשה.

 

אטיוניטי ספקית של פתרונות תוכנה לזמינות מידע, הודיעה היום על הסכם שיתוף פעולה עם OPSWAT (http://www.opswat.com), חברה מובילה בתחום אבטחה וניהול תוכנה המספקת פתרונות סריקה מתקדמים של תוכנות וירוסים. שיתוף הפעולה מטרתו לספק פתרון המשלב את התוכנה זוכת הפרסים של אטיוניטי, managed-file-transfer (MFT) עם טכנולוגית האבטחה של OPSWAT, Metascan. שיתוף הפעולה נועד לאפשר זמינות של פתרון מנוהל בשלמותו המאפשר העברת קבצים אוטומטית, מאובטחת ומואצת בין פורטלים של שותפים, אפליקציות ומשתמשים עסקיים ומערכות שיתוף בענן.

 

טאואר-ג'אז הודיעה היום כי נבחרה לייצר ל-Xtendwave את הדור הבא של מוצרי WWVB, המיועדים למדידת שעון אטומי. השבבים שמייצרת Xtendwave מיועדים גם לשעונים, שעוני יד, מכשירי חשמל קטנים, כלי רכב, מוני חשמל, מוצרי אלקטרוניקה אישיים ויישומים אחרים. מכירת מוצרים מבוססי שעונים, שאינם מחוברים לרשת, נאמדת בארה"ב בכ-300 מיליון יחידות בשנה.

 

חברת DataSEC מקבוצת SQLink נבחרה ללוות את תהליך ההסמכה ומבדקי העמידה של שירותי בריאות כללית בתקן החדש של אבטחת מידע (27799 ISO), המתייחס להקמת מערכת לניהול אבטחת מידע בגופי בריאות. התקן הינו נגזרת של התקן הוותיק, ISO27001.

 

אלוט תקשורת, ספקית בינלאומית של פתרונות אופטימיזציה ופתרונות מניבי הכנסות, עבור מפעילי תקשורת קווית וסלולארית, הודיעה היום על השלמת פרויקט להטמעת פתרונותיה בתשע חברות מקבוצת Millicom International Cellular ((Tigo - ענקית טלקום בינלאומית הפעילה באמריקה הלטינית ובאפריקה.

 

חברת Given Imaging שהעבירה את מערך הדואר הבינלאומי שלה ל-Office 365 של מיקרוסופט. המעבר לענן אפשר ל- Given Imaging להעביר את מאות משתמשי המייל ברחבי העולם לסביבת העבודה המתקדמת ביותר, תוך שיפור משמעותי ברמת השרידות והזמינות של המערכות והשגת שורת יתרונות כלכליים, לעומת העבודה עם שרתים מקומיים.

 

חברת לנובו מודיעה על מינויה של חברת ויזואל ד.ג (Visual DG) כמפיץ רשמי של מוצרי לנובו בישראל. במהלך זה, מצטרפת ויזואל למערך ההפצה הקיים של החברה. ויזואל תתמקד בקו המוצרים העסקי של לנובו ממשפחת ה-Think, הכולל את קו האביזרים, מותג המחשבים הניידים ThinkPad, מותגי המחשבים הנייחים ThinkCentre, מותג המסכים Thinkvision, מותג תחנות העבודה הגרפיות Thinkstation וכן קו המחשבים הניידים העיסקי הבסיסי B series.

 

Genie שרותי מחשוב עסקי בצעו בחברת ברית פיקוח פרויקט וירטואליזציה ומעבר החברות לענן פרטי. הפרויקט כלל העברת 300 משתמשי מחשוב הפזורים ב 7 סניפים ברחבי הארץ. בשלב הראשון, הפרויקט כלל הקמה של מערך וירטואלי על בסיס מערכות מייקרוסופט עם שרתים ומערך אחסון דיסקים של חברת DELLמסוג Equalogic. נעשתה המרה של כל שרתי החברה לוירטואליים ביניהם שרתי exchange , SQL והטמעת תוכנות מרכזיות חדשות על בסיס המערכת הווירטואלית. כמו כן, שונה מערך הסניפים של החברה לענן פרטי, דבר אשר יעניק שיפור משמעותי בזרימת המידע בארגון ושיפור תהליכים עסקיים במשרד. כל זאת, ללא צורך בשדרוג יחידות הקצה. סכום העסקה הינו 700 אלף שקל.

 

חברת SEO קולג', המציעה קורסים בתחומי קידום אתרים (SEO), מכריזה על רכישת המכללה ללימודי ניו-מדיה סומו. חברת SEO קולג' הינה חברה בת של SEO ישראל, מחברות האינטרנט הבולטות והוותיקות בישראל לקידום ושיווק אתרים, ולניהול מדיה חברתית. היקף הרכישה לא נמסר לפרסום.

 

קונסיסט פיתחה אתר חדש למרכז רפואי הדסה במשך שנתיים ובעלות של מאות אלפי שקלים. בפיתוח האתר נעשה שימוש בפלטפורמת Umbraco, פלטפורמת קוד פתוח מתקדמת וחדשנית מבוססת .NET. בתהליך הפיתוח הושם דגש רב על שימוש בטכנולוגיה מתקדמת, רמת ביצועים גבוהה, שרידות ויכולות ניהול גמישות.

 

מידעטק טכנולוגיות מידע הטמיעה מערכת Priority בחברת פטרה טק אינטרנשיונל, המפתחת מערכות טכנולוגיות לתדלוק וניהול ציי רכב. עלות הפרויקט הינה 200 אלף שקל.

 

יעל תוכנה החלה לשווק את Mobile Entrée של חברת H3 Solutions האמריקאית. Mobile Entrée הינה פלטפורמה ייחודית מסוגה ליישומי מובייל ההופכת את ה-SharePoint הארגוני למותאם לכל סוגי ההתקנים הניידים בלחיצת כפתור ומאפשרת לפתח ולחשוף יישומים חדשים, קבלת דו"חות BI ולוחות בקרה על גבי הטכנולוגיה והתשתית הקיימת בארגון. Mobile Entrée מאפשרת למשתמשים ליהנות מיכולות ה- SharePoint תוך שמירה על חווית משתמש במובייל.הפתרון נותן מענה לכל סוגי המכשירים ומתאים להטמעה לצרכים פנים- ארגוניים ופתרונות חוץ- ארגוניים (כגון אתר אינטרנט) ומאפשר למנף את הטמעת ה- SharePoint בארגון על ידי נגישות, נוחות וחווית משתמש מתקדמת.

 

NAYA קולג' המכללה הטכנולוגית ללימודי מקצועות ההייטק חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם חברת SolidQ הבינלאומית להדרכות מומחים בתחום מסדי נתונים (DBA) והבינה עסקית (BI). חברת SolidQ הפועלת בעשרות מדינות, כוללת כ 80 מומחים טכנולוגיים מכל העולם. במסגרת שיתוף הפעולה,מכללת NAYA ו-SolidQ יקיימו כנסים, סדנאות וסמינרים מתקדמים. כמו כן, יתקיימו הדרכות ממוקדות למקצוענים עם מנחים מהמובילים בעולם.

 

כנסים, אירועים ופרסים

 

לראשונה בישראל, מקיימת אדובי ישראל שני אירועי Adobe Flash לקהל מפתחי המשחקים. האירועים יתקיימו בתאריכים 5 ו-6 בדצמבר 2012 והם מציעים מפגש מקצועי מקיף ראשון מסוגו לכל המעורבים בתחום פיתוח הגיימינג באמצעות טכנולוגיות Adobe Flash, החל ממעצבים ועד למפתחים ואשפי כתיבת הקוד. ההשתתפות בשני האירועים היא חינמית אך דורשת הרשמה. כנס הגיימינג של אדובי יתפרס על פני יומיים. ביומו הראשון שיתקיים ביום רביעי, ה-5 בדצמבר 2012, בסינמה סיטי ראשון לציון, ישתתפו בין היתר בן פורטה - מנהל קשרי המפתחים (Director of Developer Relations) באדובי, רנאון אריקסון – Gaming Evangelist באדובי, מייקל צ'איזה – Gaming Evangelist באדובי ואלמוג קורן – מייסד ומנכ"ל Scoreoid. עוד בהמשך היום - הכנות לאירוע ה- GAME JAM שיתקיים למחרת וחלוקה לצוותי הפיתוח שיתמודדו ב-.JAM

לפרטים על האירוע וההרשמה: http://www.adobetraining.pro/gamejam

לחוקי התחרות ומידע נוסף: http://gaming.adobe.com/events/gamejams

 

מינויים, גיוסים ועזיבות

 

שרון אקשטיין, 39, מונתה למנהלת מכירות רד האט בחטיבת מוצרי התוכנה של מטריקס נציגת רד האט בישראל. במסגרת תפקידה, תנהל אקשטיין את תהליכי המכירה של מוצרי רד האט מול הלקוחות הקיימים והשותפים של רד האט ומטריקס ותפעל להרחבת מעגל הלקוחות של החברה. לאקשטיין ניסיון רב בתחום השיווק והמכירות. בתפקידה הקודם שימשה כמנהלת שירותי ערך מוסף ושותפים עסקיים ב-012 סמייל לעסקים. קודם לכן שימשה כמנהלת מכירות שוק ישראל של Aspir Call Center וכמנהלת תיקי לקוחות עסקיים במוטורולה-מירס.

 

קורסים והכשרות והסמכות

 

נס טכנולוגיות הוסמכה על ידי SAP כשותפת מרכז התמחות (Partner Center of Expertise – PcoE). ההסמכה הינה נדבך נוסף במערך התמיכה הענף של נס ללקוחות SAP. נס טכנולוגיות היא החברה היחידה בארץ שהוסמכה על ידי SAP כשותפת מרכז התמחות הן בארץ והן בחו"ל.

 

ג'ון ברייס-מדיאטק הייטק ייפתחו מסלול סייבר מתקדם להכשרת האקרים אתיים. המסלול WH² - White Hat Hacker, ייפתח בקמפוס ההייטק בחיפה מיועד לאנשים פרטיים המעוניינים במקצוע מבוקש והן לבעלי תפקידים בתוך ארגונים, מנהלי רשתות, מנמ"רים ועוד שרוצים לדמות את הפריצה הבאה לארגון שלהם ולהיערך מבעוד מועד. המסלול בן 16 מפגשים בני 8 שעות כל אחד, פעם בשבוע בבוקר, בניצוחו של דורון סיוון המשמש כמנהל תחום אבטחה במכללה ומחבר רב המכר Hacking ואבטחת מידע, שידריך על הדרכים להתגונן מפני האקרים , ההכשרה הנדרשת וכד', אליו יצטרפו האקרים שחזרו לצד השני, על מנת שיוכלו לספר את הדברים מהצד שלהם.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x