$
IT בישראל

המקבץ השבועי: כל החדשות בעולם ה-IT הישראלי

מוצרים חדשים, עסקאות מעניינות, פרויקטים מועילים, מי מגייס ומי מפטר - המקבץ של כל מה שקרה בשבוע החולף בעולם המחשוב העסקי בישראל

רפאל קאהאן 19:5506.12.12

חדשות הטכנולוגיה, פתרונות חדשים, השקעות חדשות

 

נס טכנולוגיות הודיעה על רכישתה של החברה הבריטית Imano המספקת מגוון שירותים בתחום הדיגיטלי ומתמחה בבניית אסטרטגיה, תכנון, עיצוב ופיתוח ממשקי משתמש ואפליקציות לטלפונים סלולריים ומחשבי כף יד. מיזוג יכולותיה של Imano בתחום ממשקי המשתמש עם המומחיות והניסיון של נס בפיתוח יישומים ואפליקציות, צפוי לספק ערך רב ללקוחות נס בתחום הטלפונים הסלולריים ומחשבי כף היד בצפון אמריקה ומערב אירופה.

 

 

 

Limelight (www.limelight.com) ו- Ray Networks הישראלית (www.raynw.com) השקיעו 10 מיליון שקל בהרחבת הפעילות ובהקמת חוות שרתים מתקדמת בישראל. חוות השרתים החדשה, שהשלימה את שלבי הבטה לפני כחצי שנה ופועלת מאז באופן מלא, מוכיחה את עצמה כפתרון איכותי, מהיר ואמין המשרת מאות לקוחות ומליוני משתמשים בו זמנית. החברות משרתות מגוון רחב של לקוחות אנטרפרייז, ההי-טק, מדיה, אינטרנט, ממשל ועוד.

 

Objectivity, Inc הודיעה על שיתוף פעולה עם אי.אס.אל. מערכות תוכנה (ESL) כדי להפוך למשווקת ערך מוסף (VAR) של InfiniteGraph, מסד הנתונים עם הגרף המבוזר היחיד בעולם, DGDB. ESL תביא את InfiniteGraph לחברות ישראליות שמתקשות להתמודד עם האתגרים של ניתוח כמויות עצומות של נתונים (Big Data). InfiniteGraph של Objectivity, מאפשר לחברות לאחסן את הקשרים בין פטה-בייטים של נתונים מורכבים בזמן אמת כדי לזהות סיכונים והזדמנויות בארגונים שלהן. ESL היא משווקת ערך מוסף ישראלית של תוכנה, המתמחה בתמיכה ושילוב של כלי פיתוח, ניתוח קוד סטטי, בדיקה ואבטחת איכות עבור מהנדסי תוכנה ומפתחי תוכנה. יחד הן יביאו את פלטפורמת הקשרים לתחומי השירותים הפיננסיים, הביטחון, שירותי הבריאות, ההנדסה והדימות הרפואיים והתקשורת.

 

חברת מידרוג העניקה לחברת מטריקס אישרור מחדש לדירוג Aa3 לאג"ח (סדרות א'), שהנפיקה מטריקס באוגוסט 2007, עם אופק יציב. בדו"ח שפרסמה מידרוג ציינה כי "מטריקס הינה החברה הגדולה בשוק ה-IT בישראל, בעלת נתח שוק משמעותי של כ-17% ומובילה במגזרי הפעילות העיקריים שלה".

 

Voicenter , מקבוצת שטרודל, משיקה בישראל פתרון מרכזיית IP חכמה בענן, במסלול Unlimited למגזר העסקי. המרכזייה הינה בטכנולוגיית Cloud based VoIP ומאפשרת מגוון רחב של תכונות וכלים ניהוליים, כולל חיבור בין סניפים מבוזרים, קישור עובדים מהבית ועוד. מחיר החבילה - החל מ- 70 שקלים לשלוחה לחודש כולל קבלת מכשיר טלפון IP חכם, מדגם מנהלים והתקנה באתר הלקוח. החברה מציעה לחברות ועסקים להתחבר, בעלות חודשית מינימאלית, למרכזייה וירטואלית, ללא צורך ברכישת חומרה ותוכנה וללא עלויות תחזוקה. החיבור למרכזייה מתאפשר מכל מקום בעולם, באמצעות שימוש בענן הטלפוניה הגלובלי של .Voicenter השרתים של החברה פרוסים בחמישה Data Centers בישראל, אירופה וארה"ב.

 

ענקית אבטחת המידע Trend Micro משיקה בישראל את מערכת Deep Discovery 3.2 - פתרון ייעודי מתקדם מסוגו להגנה מפני איומי רשת ממוקדים ומתמשכים מסוג APT (Advanced Persistent Threat). המערכת החדשה פותחה על-ידי Trend Micro במטרה להתמודד עם איומים חדשים אלה ומספקת מעטפת הגנה רחבה, רב-שכבתית המבוססת על ניטור ודיווח בזמן אמת, אמצעי ניתוח לאיתור זהות התוקף ומתן מענה תוך שימוש בטכניקות מתקדמות דוגמת sandboxing.

 

כשבוע מסיום מבצע "עמוד ענן", הגיעה לביקור במרכז הפיתוח של ECI בעומר משלחת ממשרד המדען הראשי השייך למשרד התמ"ת. במשך כל תקופת הלחימה בעזה היה מרכז הפיתוח תחת התראות נפילת טילים ועובדי המרכז בילו זמן רב באזורים הממוגנים. מרכז הפיתוח של חברת אי סי איי הוקם ע"י החברה באמצעות סיוע ותמיכה של משרד המדען הראשי והיה זה ביקורו הראשון של המדען הראשי במתקן. במהלך הביקור סייר המדען במרכז הפיתוח של החברה ונחשף לכל הפרויקטים, אשר ברובם מסווגים, אשר מפתחת אי סי איי בעומר. אבי חסון, המדען הראשי, הביע את הוקרתו לחברה על הקמת המרכז בעומר ועל החשיבות והתרומה הרבה שמרכז הפיתוח של החברה מביא לקידום הפריפריה.

 

עסקאות, פרויקטים ושיתופי פעולה

 

חברת התוכנה סאפיינס, ונמנית עם קבוצת פורמולה מערכות, הודיעה היום, כי קבוצת הביטוח Achmea (Achmea Insurance Group) בחרה בחבילת התוכנה IDIT, לניהול הפעילות העסקית החדשה שלה באוסטרליה. Achmea היא קבוצת ביטוח גלובאלית, הפועלת באמצעות חברות בנות ב-8 מדינות במרכז ומזרח אירופה. מטה החברה הוא בהולנד, שבה היא נחשבת גם למבטחת הגדולה ביותר. בשנת 2011 הסתכמו הכנסותיה של Achmea מפרמיות בכ-20 מיליארד יורו. לאחרונה, במסגרת הרחבת פעילותה של Achmea, היא נכנסה לראשונה לאוסטרליה. לצורך תפעול וניהול של עסקי הביטוח שלה בשלוחה החדשה, היא בחרה פעם נוספת בפתרון התוכנה IDIT מבית סאפיינס. העסקה הנוכחית בוצעה לאור הטמעות מוצלחות קודמות של התוכנה בחברות הבת של Achmea בבולגריה וברוסיה. יתר על כן, הודיעה Achmea כי היא רואה ב-IDIT פתרון אסטרטגי אשר בכוונתה להטמיע בכל שלוחותיה בעולם.

 

חברת ההפצה דיפלומט התקינה סביבת גיבוי חדשה, המבוססת על פיתרון NetBackup מבית סימנטק. פרויקט ההטמעה בוצע בהצלחה על ידי חברת מלם תים, הנמנית על השותפות המובילות של סימנטק בישראל. סימנטק ומלם תים זכו במכרז, בו התמודדו גם EMC, ו-HP.

דיפלומט הנה מהחברות המובילות בארץ בתחום ההפצה של מוצרי מזון וצריכה, מוצרי טיפוח וקוסמטיקה. כחברה התלויה במידע, הגישה למידע הייתה אחד הזרזים של דיפלומט להתקנת סביבת הגיבוי החדשה. זאת נוכח הגידול בנתונים בחברה, בשיעור של כ-30% מדי חודש. פתרון NetBackup, אשר הוטמע בלב הסביבה הדו שכבתית של דיפלומט, כולל רשת אחסון ייעודית (Storage Area Network – SAN) וגיבוי מידע רשתי (Network Attached Storage – NAS), לאספקת שמירת נתונים מתואמת, ארכיב, ותהליך תפוגת נתונים.

 

חטיבת האינטגרציה והתשתיות במטריקס השלימה לאחרונה פרויקט אחסון וגיבוי עבור אבן קיסר, חברה המייצרת ומשווקת בארץ ובעולם משטחי קוורץ מתקדמים ובעלי עיצוב מוביל. במסגרת הפרויקט, שנועד לשפר את ניהול המידע של החברה, שודרגה מערכת האחסון של החברה מ- NS-20 של EMC למערכת VNX5300 של EMC, המבוססת על טכנולוגייתFAST VP (Fully Automated Storage Tiering), המאפשרת שיפור ביצועים וניצול יעיל וחסכוני של מערך האחסון. טכנולוגיה זו ממנפת יכולת הובלת נפחים גדולים על ידי שילוב תמהיל דיסקים חכם, וזאת תוך שמירה על רף ביצועים גבוה. היקף הפרויקט הינו 250 אלף שקל.

 

כחלק מהיערכות לשעת חירום השיקה חיפה פיילוט למערכת ללימודים פרונטאליים מרחוק באמצעות מערכת וידאו קונפרנס. במסגרת הפיילוט יעשה שימוש במערכות מתקדמות ללמידה באינטרנט שהוקמו על ידי עיריית חיפה, המרכז החיפאי לקידום המחשוב והטכנולוגיה בחינוך (מק"מ) בניהולו של ד"ר שמואל ארנון וחברת YouCC טכנולוגיות, המתמחה בתחום פתרונות הווידאו. במהלך שנה"ל הנוכחית מק"מ - חיפה בשיתוף עם חברת YouCC טכנולוגיות יקיימו את הפיילוט בחמישה בתי ספר– 4 בתי ספר על יסודיים ובית ספר יסודי אחד. הפיילוט יהיה שלב מקדים לקראת יישום הפתרון בכול מערכת החינוך של העיר חיפה, והוא שלב נוסף במימוש החזון של ראש עיריית חיפה, עו"ד יונה יהב, בהכנת מערכת החינוך לזמן שגרה וחירום, תוך שימוש בכלי תקשוב.

 

מידעטק טכנולוגיות מידע הטמיעה מערכת Priority בחברת ד.נ.ס מנופים, בין המובילות בענף המנופים בארץ. החברה עוסקת ביבוא ויצוא, פירוק והרכבה, קנייה ומכירה, אחסון, השכרה ושירות לקוחות, אספקת חלפים וכן בייעוץ מקצועי לכל סוגי המנופים, ביניהם מנוף צריח לבניין, טלסקופים ומנופי גשר, מכל הדגמים והגדלים. היקף הפרויקט מוערך בכ-100 אלף שקל, במסגרתו הוטמעה מערכתERP של Priority. במהלך הפרויקט הוטמעה מערכת מסחרית עם מודול שירות ואחזקה כולל ממשק ייעודי לעבודה מול מערכת בקרה חשבונאית חיצונית .

 

מכללת שנקר בחרה בחברת טרהסייף כספקית שירותי הגיבוי שלה, ההתקנה עברה בהצלחה ובזה ציינה מעבר לשיטות גיבוי מתקדמות. ההתקנה במכללת שנקר מקיפה שרתי מידע של כל מחלקות המכללה. שנקר הוא מוסד אקדמי מוביל בישראל, המכשיר חוקרים ויוצרים בתחומי העיצוב, האמנות וההנדסה. ייחודו של שנקר בהיותו רב-תחומי, באופן שמאפשר למוריו ותלמידיו לפתח שילובים חדשניים בין טכנולוגיות פורצות דרך ותפיסות עיצוב ואמנות עכשוויות.

 

חברת טלדור הודיעה היום על השקת מערכת גיאוגרפית ממוחשבת (GIS) לממשק אינטרנטי למיפוי ניהול וטיפול במפגעים סביבתיים. הממשק ישמש בשלב ראשון 9 רשויות מקומיות ואזוריות בישראל, כחלק פרויקט "שומרים על מי התהום" של ארגון ידידי כדור הארץ ובמימון האיחוד האירופי. ארגון ידידי כדור הארץ מזה"ת מוביל את פרויקט "שומרים על מי התהום" במסגרתו קם מערך אזורי, חוצה גבולות לאומיים ומוניציפליים לניטור מיפוי וניהול הטיפול במפגעים סביבתיים המסכנים את מי התהום. בשלב הראשון של הפרויקט, עורכות הרשויות המקומיות המשתתפות בפרויקט מיפוי וניטור של המפגעים בתחומיהן. בשלב השני של הפרויקט, תופעל בכל רשות תוכנית פעולה לצמצום מקורות הזיהום מי התהום ומניעת מפגעים. בכלל זה תוכנית מפורטת לתשתית ביוב של כל הרשות, צמצום בורות הספיגה, חיבור למתקני טיהור שפכים ועוד. הפרויקט יופעל ב-7 מועצות אזוריות ו-2 מועצות מקומיות: מועצה אזורית עמק הירדן, איגוד ערים שרון-כרמל, בית שאן, מ.א. גלבוע, מ.א. עמק חפר, באקה , מ.א. מטה יהודה, היחידה הסביבתית שורק ומ.א. תמר. הפרויקט ממומן במסגרת תוכנית של האיחוד האירופי להעצמת היכולות לפיתוח בר קיימא במדינות הים התיכון. המשרד להגנת הסביבה, ורשות המים (אגף איכות מים) מלווים את הפרויקט.

 

כנסים, אירועים ופרסים

 

חברת Bentley Systems, המתמחה בפתרונות תוכנה לתחום ההנדסה, תשתיות, תכנון ויצור, מציעה חבילת פתרונות לתכנון ולתפעול מערכות מים וביוב הנקראת Haestad Methods. על השיווק וההטמעה של פתרונות Haestad Methods בישראל אמונה חברת מקיט מערכות מקבוצת מלם תים, השותפה הישראלית של חברת Bentley והנציגה הבלעדית של פתרונות התוכנה שלה בישראל. חברת מקיט תציג את חבילת הפתרונות הייחודית Haestad Methods ואת יתרונותיה בכנס שיערך בביתHP ברעננה ב-20.12.12. בין הדוברים בכנס מומחה בין לאומי לסימולאטורים מטעם Bentley, מר פדרו פינה שגם יעביר הרצאה התייעלות אנרגטית בעזרת כלי סימולציה של Bentley ובנוסף יעבירו הרצאות יוני ריכטר מרשות המים, ירון גלר, מהנדס משאבי מים ונציג חברת תה"ל שירצה על תכנון מערכות אספקת מים באמצעות WaterGEMS בפרויקט קימינה - פרויקט פיתוח חקלאי באנגולה.

 

קומברס, מובילה עולמית בתחום מערכות הגביה, האינטרנט הנייד, שירותי ניהול וערך-מוסף שמה זרקור על חדשנות בהגדלת ההכנסות ופתרונות לשיפור חוויית הלקוח, בוועידת Middle East Com Telco Summit , המתקיימת בדובאיי בין 4-5 בדצמבר 2012. חוסה דיאז, מנהל קומברס המזרח תיכון, הציג אסטרטגיות מוכחות ליצירת מהפכה בחוויית הלקוח כדי לשפר את ההצלחה עסקית. נושא המצגת: "מדוע הלקוחות ה"מרוצים" שלך מוכנים לנטוש ומה אתה יכול לעשות כדי למנוע זאת".

 

באירוע שנערך בלונדון זכתה חברת iTAnalyzer במקום השני בתחרות האירופאית של הארגון היוקרתי והמוביל בתחומו באירופה SVC – Storage, Virtual & Cloud , בקטגוריית תוכנת הניהול הטובה לשנת 2012 - Systems Management Product of the Year . תחרות מהווה במה מרכזית לחברות ולפרויקטים מהגדולים בתחום המחשוב אשר מציגים פיתוחים וחדשנות במיטבה לסביבת המחשוב בדגש על שלושת המגמות העיקריות בשוק העולמי: אחסון, וירטואליזציה וענן. חברות כגון: Dell, Quantum, Emulex, LSI ועוד. קישור לרשימת הזוכים : http://www.svcawards.com/winners

 

חברת תכנון השבבים קיידנס דיזיין סיסטמס ישראל תקיים סמינר טכני בנושא Mixed signal design. הסמינר, שיועבר על ידי מומחי קיידנס בתחום, מיועד למהנדסים אנלוגיים ולאנשי וריפיקציה העוסקים בתחום האותות המעורבים - הנחשב לאחד השווקים בעלי קצב הצמיחה המהיר ביותר בתעשיית האלקטרוניקה והשבבים העולמית. הסמינר, ללא תשלום, יתקיים ביום רביעי, ה-12 בדצמבר, החל מהשעה 9:00, במשרדי החברה הממוקמים ברח' החושלים 6, הרצליה פיתוח. לפרטים והרשמה: adis@cadence.com

 

מינויים, גיוסים ועזיבות

 

חברת eWave Mobile, המתמחה בפתרונות תקשורת ניידת לארגונים, הודיעה על מינויה של מיכל גבאי לסמנכ"ל משאבי אנוש בחברה. במסגרת התפקיד תהיה גבאי אחראית על גיוס העובדים, קליטתם, פיתוח אישי וארגוני, ייעוץ וליווי מנהלים, רווחה וטיפול בפרט. המינוי הנו בעל חשיבות מיוחדת ל-eWave Mobile, הנובעת ממיזוג של 3 חברות מתחום המובייל לתוכה וקליטת עשרות עובדים חדשים. החברה מעסיקה קרוב ל-100 עובדים מתוך ה-600 בקבוצת eWave, והפכה לאחרונה לגוף הגדול בארץ לפיתוח אפליקציות סלולאריות ופתרונות לניהול עובדים ניידים ושרשרת אספקה. מיכל גבאי, 36, שימשה ב-6 השנים האחרונות כמנהלת הגיוס של קבוצת eWave. לפני כן מילאה תפקידים בתחום הגיוס וההשמה בחברות כוח אדם. לגבאי תואר ראשון במדעי החברה ופסיכולוגיה של האוניברסיטה הפתוחה.

 

מירב קנוסן מונתה לתפקיד מנהלת מכירות מחלקת אינטגרציית נתונים בקבוצת אמן. במסגרת תפקידה תהיה מירב אחראית על מכירות השירותים המקצועיים (Professional Services) בתחום הסבות הנתונים ואינטגרציית נתונים. מירב קנוסן עובדת בקבוצת אמן משנת 1999 ומילאה בקבוצה תפקידים שונים בתחום ניהול גיוס ומכירות בחטיבת מיקור החוץ של הקבוצה. קנוסן הקימה את מחלקת הגיוס של הקבוצה וניהלה אותה מספר שנים. במקביל הובילה את מכירות מיקור החוץ במגזר הביטחוני, תוך הגדלה משמעותית של מספר עובדי הקבוצה בתעשיות הביטחוניות ובמגזרים נוספים. קודם לכן עסקה בתיאום קשרי לקוחות חו"ל מול ארה"ב ואירופה. לפני הצטרפותה לאמן שימשה כאחראית פרויקט הקמת סניף ישראלי של חברת שירותי כוח האדם הגלובלית Adecco וכעוזרת המנכ"ל. ל קנוסן תואר שני (MA) בסוציולוגיה ארגונית ותואר ראשון (BA) בהצטיינות בסוציולוגיה, אנתרופולוגיה ומדע המדינה, שניהם מאוניברסיטת תל אביב.

 

אודי כץ, 36, מונה למנהל מוצר CIM באגף פתרונות Dynamics CRM במטריקס. במסגרת תפקידו, יוביל כץ את הפעילות בסביבת מוצר CIM (Claim Information Management), המוצר הייחודי שפיתחה מטריקס עם חברת "בנועם", המאפשר ניהול מלא של תהליכי גביית חובות בעייתיים בארגונים גדולים. אגף פתרונות Dynamics CRM הינו חלק ממרכז התמחות CRM במטריקס, המתמחה בפיתוח פתרונות תוכנה מתקדמים המושתתים על פלטפורמת הליבה העסקית של מיקרוסופט. למרכז התמחות ייחודית בעולמות ה-CRM וה-xRM מבוססי Microsoft Dynamics CRM, לרבות תשתיות, פתרונות ורטיקלים ופתרונות רוחביים בסביבת מיקרוסופט (Mobile, SharePoint ועוד) המבוססים על הידע והניסיון הרב שנצבר במרכז והמשולבים בפתרון ה- CRM. כץ הינו בעל תוארBA במדעי המחשב מהמכללה האקדמית של תל אביב-יפו.

 

חברת תבונה-מילניום, מקבוצת SQLink, המתמחה במערכות ניהול מידע פנים ארגוניות וביישום אתרי אינטרנט ורשתות חברתיות, תפרסם בתקופה הקרובה עשרות הצעות עבודה. תבונה-מילניום, מדווחת בימים אלה על זכיה במספר פרויקטים גדולים במגזר הציבורי ובמגזר העסקי, המתוכננים להתחיל בתקופה הקרובה. על רקע זה תגייס החברה כ-25 עובדים לתפקידי ניהול פרויקטים, פיתוח ויישום בתחום ה- SharePoint, וכן מידענים ואנשי תוכן, מומחי רשתות חברתיות ומומחי UX ו- UI, אשר יצטרפו ל-150 מומחי ה-IT העובדים כיום בחברה.

 

קורסים והכשרות והסמכות

 

לאחרונה יצאה חברת ההשמה להייטק Jobinfo במיזם להענקת מלגה בסך 3,000 שקל בה יוכלו לזכות סטודנטים בוגרי היחידות הטכנולוגיות של צה"ל, דוגמת 8200, 9100, ממר"ם ודומיהם. בחברה מסבירים כי הבחירה ביוצאי יחידות אלו נובעת מן העובדה כי סטודנטים אלו מהווים את חוד החנית הטכנולוגית של ישראל, אלו שצברו לצד לימודיהם האקדמאיים ניסיון מקצועי עשיר, תוך שירות צבאי תורם. המלגה הייחודית תוענק לסטודנטים הלומדים בפקולטות למדעי המחשב, הנדסת תוכנה, הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, הנדסת מערכות תקשורת ומערכות מידע, שהחלו השנה את שנת הלימודים השנייה ומעלה שלהם, והלומדים באחד ממוסדות הלימוד הבאים: טכניון, אוניברסיטת ת"א, האוניברסיטה העברית ואוניברסיטת בן גוריון.

 

חברת בינת תקשורת מחשבים, מקבוצת רד בינת, בשיתוף הסוכנות היהודית וקבוצת טללים, פתחה קורס מקצועי ייחודי בתחומי הטכנולוגיה והתקשורת (ICT), המיועד לסטודנטים מהתפוצות. הקורס הראשון, אשר נפתח באוקטובר 2012 ויסתיים בסוף מרץ 2013, מכשיר סטודנטים יהודים ממדינות ברית המועצות לשעבר למקצועות בתחום ה- ICT, על ידי הקניית תכנים מקצועיים עיוניים, סיורים בתעשיית הטכנולוגיה הישראלית, וביצוע פרויקט גמר באמצעות התנסות מעשית בחברות מקומיות. הקורס מתקיים במסגרת "פרויקט מסע" של ממשלת ישראל והסוכנות היהודית ומטרתו עידוד צעירים יהודים ממדינות ברה"מ לשעבר לשהות בישראל לתקופה של סמסטר עד שנה ועל ידי כך יצירת זיקה למדינת ישראל ולעם היהודי.

 

החל בחודש אוקטובר, 37 צעירות וצעירים מרוסיה לומדים בטכניון אבטחת מידע, בפרויקט ראשון מסוגו המשותף ליחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ בטכניון ולארגון "נתיב", פרויקט מסע ומשרד ראש הממשלה. בסיומו של הקורס, הנמשך כחמישה חודשים, יקבלו הבוגרים תעודת "מנהל אבטחת מידע". דיקנית היחידה ללימודי המשך בטכניון, פרופסור יהודית דורי, אמרה כי הקבוצה כוללת סטודנטים בוגרי תואר ראשון מרוסיה ומדינות ברית המועצות לשעבר. הם בעלי תואר ראשון במחשבים, כלכלה, מערכות מידע ועוד. הם באים לכאן לחמישה חודשים ולומדים ברוסית תעודה באבטחת מידע. "בקבוצה הראשונה ציפינו ל-20 והגיעו 37", הוסיפה. "כאשר פגשתי בהם לראשונה התפעלתי מאיכות האנשים ואני מקיימת פגישות איתם לפחות פעם בחודש. האינטראקציה כל כך מוצלחת מבחינתם ומבחינת הטכניון עד שהצעתי להם להישאר לעוד חמישה חודשים, 70% מהם הסכימו מיד. הצעתי להם שננסה לתאם עבור שלב ב' חונכות של יום-יומיים בשבוע בתעשייה בתיאום עם התעשיין בוגר הנדסת חשמל בטכניון, מר יהודה זיספאל, אשר עמד בראש ארגון הבוגרים במשך שש שנים. מיד עלה אחוז המעוניינים להישאר בטכניון לשלב ב' ל-100%. הם כולם זכאי עליה לפי חוק השבות". בימים אלה עוסקת ד"ר ניבה ונגרוביץ, בתר-דוקטורנטית במחלקה לחינוך למדע וטכנולוגיה בטכניון, בחיבור הסטודנטים הללו לתעשייה וכל המתקבלים להשתלמות ותעשיה הישראלית ימשיכו לשלב ב' של הפרויקט. 
בטל שלח
    לכל התגובות
    x