$
אינטרנט

הגארדיאן שם סוף לאפליקציית הפייסבוק שלו

העיתון הבריטי "הגארדיאן" בחר לשים סוף לאפליקציית הקריאה שלו בפייסבוק ולחזור לשלוט בתוכן המקוון, הגארדיאן היה מחלוצי המאמצים של אפליקציות הפייסבוק

רפאל קאהאן 19:3314.12.12

אפליקציית הקריאה של הגארדיאן בפייסבוק כבר לא תהיה זמינה לגולשי הרשת החברתית לאחר שבעיתון הבריטי החליטו לשים לה סוף כך נמסר בפוסט שפורסם בבלוג של העיתון, הסיבה שנמסרה הייתה הרצון להחזיר לעצמם את השליטה על התוכן. מעתה במקום שהקוראים יקראו את התוכן מתוך האפליקציה הם יופנו לאתר הגארדיאן.

 

 

מדובר בשינוי מדיניות מהותי לאחר שהגארדיאן היה מחלוצי השימוש באפליקציית הקריאה של פייסבוק. אפליקציות הקריאה הן ניסיון של פייסבוק לשמור את הגולשים במסגרת הרשת החברתית ולספק לשותפי התוכן פלטפורמה שמאפשרת להם לתת סביבה "חברתית" ולנהל אינטראקציה יותר יעילה עם הגולשים.

 

בהתחלת הדרך היו לאפליקציה קרוב ל-12 מיליון משתמשים כאשר כחצי מהם השתמשו בה באופן קבוע. אולם עם הזמן פחת מספר המשתמשים, עד שירד ל-2.5 מיליון משתמשים בחודש עם כ-200 אלף משתמשים ביום בממוצע. מספרים אלו לא מספרים את כל הסיפור, הבעיה העיקרית של הגארדיאן נעוצה בשינויים שביצעו בפייסבוק בחשיפה של תכנים למשתמשים.

 

בגארדיאן מסרו בצורה מרומזת כי למרות שפייסבוק הוא אתר שאי אפשר להתעלם ממנו, התוכן הוא שם המשחק ולפייסבוק יש יותר מדי שליטה על אופן הצגתו כאשר הוא מוטמע באפליקציה.           

בטל שלח
    לכל התגובות
    x