$
הייטק והון סיכון

חשיפת כלכליסט

אינפיניט ממורי של JVP תימכר בסכום נמוך משהושקע בה

הסטארט-אפ הישראלי, שגייס 11 מיליון דולר ופיתח התקן חיצוני לאחסון מידע עבור טלפונים סלולריים, הפך למיותר עם הופעת הסמארטפונים עתירי הזיכרון. צפוי להימכר במיליונים אחדים

מאיר אורבך 10:3826.11.12

חברת הסטארט-אפ הישראלית אינפיניט ממורי (Infinite Memory), שפיתחה התקן אחסון מידע לטלפונים סלולריים, נמצאת במשא ומתן מתקדם למכירתה במיליוני דולרים אחדים. כך נודע ל"כלכליסט".

על פי מאגר המידע IVC גייסה החברה עד היום כ-11 מיליון דולר, בעיקר מקרן ההון סיכון הירושלמית JVP. עיקר התשלום שתקבל החברה הוא עבור הטכנולוגיות שפיתחה. כיום מעסיקה החברה שיושבת בראש העין שישה עובדים.

 

אינפיניט ממורי הוקמה ב-2008 על בסיס טכנולוגיה של חברת סייפן הישראלית שכיום היא חלק מחברת ספנשן, ועל פי IVC עדיין מחזיקה חלקים בחברה. אינפיניט ממורי פיתחה התקן אחסון דמוי כרטיס זיכרון, שנמכר ב-2010 בעיקר למשווקי טלפונים בסין.

 

באותה שנה הצליחה החברה לייצר מכירות של כ־5 מיליון דולר ברבעון. התקן האחסון התאפיין ביכולות הצפנה גבוהות ובמחיר זול ביחס לפתרונות שהציגו המתחרים. ההתקן נמכר בחנויות הטלפונים הסיניות לצד טלפונים מדור 2.5 או דור 3 כמוצר משלים. הלקוח היה מקבל התקן אחסון ראשוני לטלפון עם כמה תכנים שהועלו עליו מראש, כגון סרטים או תמונות.

 

הסמארטפונים הרגו את האחסון החיצוני

 

בשנתיים האחרונות הצטמצמו מכירות החברה בשל עליית הסמארטפונים, הכוללים זיכרון נרחב שמייתר את הצורך בטכנולוגיית החברה.

 

יו"ר החברה הוא קובי רוזנגרטן, שותף בקרן ההון סיכון JVP, שניהל בעבר את חברת סייפן ועמד מאחורי האקזיט הגדול ביותר בתקופה האחרונה של JVP, מכירת אקסטרים איי.או ל-EMC ב-450 מיליון דולר, לאחר שהושקעו בה כ-25 מיליון דולר בלבד.

 

אינפיניט ממורי ואקסטרים איי.או פועלות בשוק הפלאש. הראשונה פנתה לשוק הצרכני ונכשלה, והשנייה פנתה לשוק הארגוני ורשמה אקזיט גבוה. מקרן JVP לא נתקבלה תגובה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x