$
חדשות טכנולוגיה

סיסקו רכשה את הסטארט-אפ Meraki ב-1.2 מיליארד דולר

ענקית ציוד התקשורת רכשה את החברה במטרה להתשמש בכלי התשתיות הווירטואליות שהיא מפתחת. הרכישה בוצעה כולה במזומן ולמראקי הובטח חופש פעולה מול לקוחותיה. לפי הערכות ברשת, כל עובד בסטארט-אפ יקבל כ-3.6 מיליון דולר

יוסי גורביץ 10:1219.11.12
ענקית ציוד התקשורת האמריקאית סיסקו הודיעה אמש (א') כי היא רוכשת את הסטארט-אפ מראקי (Meraki) תמורת כ-1.2 מיליארד דולר. סיסקו תשלם את כל הסכום במזומן.
התמחותה של מראקי היא בציוד לבניית תשתית ענן ונחשבת לחברה הראשונה לתשתית רשת שמנוהלת כולה באמצעות הענן. הציוד והתוכנה שלה מיועדים לארגונים בינוניים, להם היא מאפשרת להפעיל רשתות ענן מורכבות גם ללא הצורך במחלקת IT שדורשת משאבים גדולים. החברה הוקמה ב-2006 על ידי בוגרי MIT, והיא החלה למעשה כפרויקט מחקר שם.

 

עד כה, על פי דיווחים שלא אושרו, גייסה מראקי כ-80 מיליון דולרים ממספר משקיעים, ביניהם גוגל וקרן סקויה. בשל מחיר המכירה הגבוה יחסית, צפויים המשקיעים המוקדמים לקבל החזר גדול על השקעתם. אתר TechCrunch העריך כי המכירה תאפשר לכל עובד בחברה לקבל בממוצע כ-3.6 מיליון דולר.

 

רכישה במקום הנפקה

 

במכתב לעובדי מראקי שנשלח הלילה על ידי מנכ"ל החברה, סאנג'יט ביסוואס, ושפורסם ב-TechCrunch, כתב ביסוואס כי הוא ובכירי החברה האחרים קיבלו את ההצעה מסיסקו לפני כמה שבועות, וכי התגובה הראשונית שלהם היתה לסרב משום שהחברה שקלה הנפקה עצמאית בבורסה.

 

לדברי ביסוואס, ההצעה של סיסקו היתה "ראויה מאוד" אך בכירי החברה קיבלו אותה רק לאחר שהובטח להם שסיסקו תמשיך להפעיל את הטכנולוגיה כפי שהיא, ושמראקו תמשיך להיות מחויבת ללקוחותיה. סיסקו מתכוונת להתייחס למראקי, על פי המכתב, כאל "קבוצת רשת ענן" שתעסוק בעיקר במחקר ופיתוח. עוד כתב ביסוואס כי הוא התכוון לעדכן את עובדי החברה מחר (ג'), אך שמועות ברשתות חברתיות אילצו את שתי החברות להקדים את הודעתן הפומבית על הרכישה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x