$
חדשות טכנולוגיה

פורסטר: ווינדוס 8 אינה קלף מנצח עבור מיקרוסופט - כי אם גלגל הצלה

ערב השקת מערכת ההפעלה החדשה, מעריכה חברת המעקב פורסטר כי ווינדוס 8 לא תגיע לתפוצה רחבה עד 2014 - ועל כל פנים, לא תזניק את מיקרוסופט ורק תסייע לחברה לשמור על מעמדה בשוק

יוסי גורביץ 12:3324.10.12
מיקרוסופט משליכה את כל יהבה על מערכת ההפעלה החדשה שלה, ווינדוס 8, והיא צפויה להשקיע יותר ממיליארד דולרים בפרסומה, אבל בחברת המעקב פורסטר מצננים את ההתלהבות: האנליסט פרנק ג'ילט העריך אמש (ג') כי מערכת ההפעלה תבלום את התדרדרות מעמדה של מיקרוסופט, אבל לא הרבה מעבר לכך.
ג'ילט העריך כי רכישת ווינדוס 8 תהיה איטית לאורך 2013, וכי רק ב-2014 תתחיל מערכת ההפעלה לתפוס תאוצה. הוא העריך עוד כי מגוון האפשרויות שבהן מוצעת חלונות 8 יבלבל את הלקוחות, שיתקשו להתרגל למסך ההתחלה החדש של מערכת ההפעלה. לדברי ג'ילט, רק בעוד שנה תוכל חנות האפליקציות של ווינדוס 8 להציג מגוון תחרותי של אפליקציות.

 

סטיב באלמר, מנכ"ל מיקרוסופט ובידו טאבלט הסרפס - מבוסס ווינדוס 8 RT סטיב באלמר, מנכ"ל מיקרוסופט ובידו טאבלט הסרפס - מבוסס ווינדוס 8 RT צילום: בלומברג

 

המלכה תישאר על הכס

 

עם זאת, ההערכה של פורסטר היא שמיקרוסופט תשמור על מעמדה בשוק מחשבי ה-PC ב-2016, ותחזיק בנתח שוק של 90%. עם זאת, נוכחותה בתחום המכשירים הניידים צפויה להיות חלשה משמעותית: ב-2016, צופה פורסטר, תחזיק מיקרוסופט רק ב-27% משוק הטאבלטים, ובשיעור נמוך הרבה יותר - 14% - משוק הסמארטפונים.

 

אשר לנתון האחרון, ג'ילט מציין כי חלק מעמיתיו מעריכים שמיקרוסופט לא תצליח להחזיק אפילו ב-14%; הבלוג TechCrunch ציין כי חברת NDP העריכה לאחרונה כי נתח השוק של מיקרוסופט בתחום הטאבלטים לא יעמוד על יותר מ-7%.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x