$
חדשות טכנולוגיה

בכיר HP: "תעשיית המחשוב תקועה. הלפטופ לא השתנה כבר 5 שנים"

אריק קאדור, סמנכ"ל בכיר בחברה, טען שיצרניות המחשבים איבדו את היצירתיות והחדשנות שלהן ושזו הסיבה להאטה במכירות. לדעתו, לקוחות מתעניינים במכשירים ולא במערכות הפעלה. עם זאת, טען שמוצרי HP הבאים ישנו את המצב

הראל עילם 17:0609.10.12
"אני מאשים": אריק קאדור, סמנכ"ל אירופה והמזרח התיכון בענקית המחשוב HP, העביר מסר נדיר בחריפותו על תעשיית המחשבים במהלך כנס תעשייתי: "כבר עשרים שנה אנחנו בונים מחשבים שנראים אותו הדבר. המחשבים הניידים היום נראו אותו הדבר כמו לפני חמש שנים".
קאדור דיבר במהלך פורום המפיצים של חברת המחקר הבריטית קאנאליס שנערך השנה בברצלונה. "אני לא חושב שאנחנו מביאים מספיק חדשנות לשוק. התעשייה הזו היא בסופו של דבר מוצר סופי, וההאטה בשוק היא ברובה בגלל העדר חדשנות", הוסיף קאדור. הוא הסביר זאת בכך שהיצרניות מכוונות את המוצרים שלהם דווקא לקמעונאיות וראשי ארגונים ושוכחות לדבר עם לקוחות הקצה.

 

אולטרה-בוק של HP. כן, גם הוא נראה כמו לפטופ אולטרה-בוק של HP. כן, גם הוא נראה כמו לפטופ

 

המצב קשה. האם HP תוכל לשנות אותו?

 

הבכיר אמר ש"כל זה צפוי להשתנות בשבועות הקרובים", בהתכוונו לקשת המוצרים החדשה של החברה שתצא לקראת סוף החודש יחד עם השקת מערכת ההפעלה ווינדוס 8. עם זאת, הוא גם המשיך את הקו הפסיבי-אגרסיבי של HP, לאור התוכנית של מיקרוסופט להשיק בעצמה מחשבים ולהתחרות בשותפותיה.

 

קאדור אמר ש"אנשים לא קונים מערכת הפעלה, הם קונים מוצר. ההתלהבות שיש סביב ההשקה הקרובה של מערכת ההפעלה זה בגלל המוצרים שיביאו איתה". שתי החברות החלו להחליף מהלומות לאחר שמיקרוסופט הכריזה שהיא נכנסת לשוק החומרה ותוציא את טאבלט סרפס, בלי לעדכן את השותפה הגדולה ביותר שלה.

 

הבכיר גם הוסיף עוד פרטים על הטאבלט העסקי החדש של HP, שיגיע עם כיסוי חכם שיהיה ניתן להצמיד למכשיר. הכיסוי גם יכלול סוללה נוספת וחיבורים חיצוניים כגון USB, מה שיאפשר יצירה של טאבלט רב שימושי אבל גם דק וקל. את קו המוצרים החדש של HP הוא תיאר כ"סקסי" ו"חלק". נותר לראות האם החברה של קאדור היא זו שתצליח לפתור את הבעיות שהציג.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x