$
אינטרנט

"מזל טוב" זה לא מספיק: פייסבוק משיקה את Gifts, שירות מתנות לחברים

השירות החדש יאפשר לכם לשלוח לחברים קופונים לרשתות שיווק ומתנות פיזיות שונות. השירות פעיל בינתיים רק בארה"ב, אולם יש לו פוטנציאל עולמי עצום. האם בקרוב תוכלו לשלוח לחברים בובות, משקפי שמש, קאפקייקס ומתנות אחרות ישירות דרך הרשת החברתית?

ניצן סדן 09:4328.09.12

לפייסבוק יש הרבה תפקידים חברתיים בחיינו; אחד מהם הוא להזכיר לכם מתי חל יום ההולדת של חבריכם. שירות חדש שהשיקה הרשת החברתית יאפשר לכם מהיום גם לקנות להם מתנה.

הרשת החברתית השיקה את Facebook Gifts, שירות שמאפשר לרכוש מוצרים דרך מספר רשתות שיווק - ולשלוח אותן לבית החברים, עם כרטיס ברכה מפייסבוק, כך פרסמה פייסבוק בעמוד החדשות שלה.

 

מתי שיחול יום הולדתו של החבר, תפרסם פייסבוק את האפשרות לקנות לו מתנה בתיבה שתמוקם ליד מרכז ההתראות. המתנות יהיו מוצרים מרשתות סטארבקס, משקפי שמש מרשת וורבי פרקר, בובות וצעצועים מ-Gund, עוגיות וקאפקייס ממאפיות מגנוליה ועוד. בפייסבוק מבטיחים מאות מתנות לבחירה. בשלב זה, השירות פתוח למספר מצומצם של משתמשי אנדרואיד בארצות הברית - ובעוד מספר שבועות יהיה זמין גם למשתמשי iOS.

 

פייסבוק Gifts: לשלוח קאפקייק לחבר ליום ההולדת פייסבוק Gifts: לשלוח קאפקייק לחבר ליום ההולדת צילום: בלומברג

 

איך קונים מתנה לחבר?

 

שירות gifts ימליץ לכם על מתנות אפשריות, בחלוקה של גודל, צבע, סגנון ועוד. לאחר שבחרתם מתנה, תוכלו להוסיף לה כרטיס ברכה. השלב הבא הוא כמובן - התשלום; אפשר לקבוע אם לשלם מראש או לאחר שהמתנה תישלח.

 

בשלב זה יקבל חתן השמחה הודעה על שרכשו עבורו מתנה ויוכל לראות אותה באתר - ולקבל אותה. אם מדובר במתנה דיגיטלית, כמו למשל קופון של 10 דולר לרשת סטארבקס, הוא יופיע להם אוטומטית בסמארטפון, לשימוש מיידי. אם מדובר במתנה גשמית, היא תישלח לביתו דרך רשת השיווק הרלוונטית.

 

מה רוצה פייסבוק להשיג מ-Gifts?

 

לשירות החדש מטרה כפולה: לבנות פלטפורמת שיתופי פעולה של פייסבוק עם רשתות שיווק גדולות ברחבי העולם - ובאותו זמן, להציע למפרסמים נקודת פרסום איכותית ממוקדת; רבים ממשתמשי השירות יכנסו אליו משום שבכוונתם לקנות מוצרים.

 

פייסבוק שמה דגש על שימוש בשירות מפלטפורמות מובייל - אפליקציות סמארטפונים ומחשבי לוח. זאת, בעיקר כדי להעצים את רווחיה בתחום זה, שהם נמוכים לאין שיעור מהפוטנציאל שלהם. יתכן ששירות Gifts הוא הקלף שנדרש לפייסבוק כדי להעצים את רווחיה - מאמץ חיוני כדי לבלום את הירידה בערך מנייתה. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x