$
מכשירים ומדריכים

IFA 2012: סמסונג אילצה בלוגרים לעבוד עבורה - ואיימה לנטוש אותם בארץ זרה

שני בלוגרים מהודו זכו בטיסה ואירוח של סמסונג בתערוכת האלקטרוניקה IFA בברלין. כשהגיעו לשם למטרת סיקור עיתונאי - הופתעו לגלות שהחברה מצפה מהם ללבוש את מדיה ולקדם את מכשיר הנוט 2. כשסרבו, איימה החברה לנטוש אותם בגרמניה

יוסי גורביץ 10:5603.09.12
מה מוכנה סמסונג לעשות עבור מיתוג? בין השאר, על פי הדיווחים, לנסות לאלץ בלוגירם לקדם את מוצריה - ולאיים לנטוש אותם במדינה אליה הטיסה אותם כשהם מסרבים. כך דיווח אמש (א') הבלוג The Next Web, מפי שני בלוגרים.

 

בימים האחרונים נערכה בברלין תערוכת IFA השנתית, שבה

מוצגים מוצרים חדשים בתחומי הסלולר, המחשוב והאלקטרוניקה. לקראת הכנס, ערכה סמסונג תחרות בהודו, שהזוכים בה היו אמורים להיות מוטסים לכנס על חשבונה. שני בלוגרים, קלינטון ג'ף ובלוגר נוסף שהעדיף לשמור על אנונימיות, זכו בתחרות.

 

השניים אמרו ל-The Next Web שהם הבהירו לחברה שיגיעו לכנס על תקן עיתונאים ויספקו משם דיווחים. הם אמרו עוד כי הם יסקרו את מוצרי סמסונג, אבל יעניקו להם סיקור נייטרלי. ערב הכנס, לסמסונג לא היתה כל בעיה עם התנאים הללו.

 

עם זאת, כאשר הגיעו השניים מהודו לברלין, הם גילו להפתעתם שסמסונג מצפה מהם ללבוש את מדי החברה ולאייש את הדוכן שלה, כשהם מציגים את מוצר הדגל החדש של החברה, הגלקסי נוט 2, לבאי הכנס.

 

כשהשניים סירבו בתוקף, סמסונג איימה לבטל את כרטיסי הטיסה חזרה להודו ואת מימון המלון שלהם. בסופו של דבר, הסכימה החברה להטיס אותם להודו, אבל רק בראשון בספטמבר ולא בשישי בחודש, כפי שהיתה אמורה לעשות מלכתחילה - מה שגרם להם להפסיד את רוב ימי התערוכה.נציגי החברה גם דרשו מהבלוגרים, לטענתם, ש"שום דבר מכל זה לא יצא מברלין, או יגיע להודו". בסופו של דבר, דיווח ג'ף, חברה אחרת מימנה את הטיסה חזרה ואת שהותם במלון - על פי שמועות שלא אוששו, מדובר בנוקיה. סמסונג טרם הגיבה לדיווח.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x