$
מכשירים ומדריכים

IDC: מיקרוסופט תייצר יותר משלושה מיליון טאבלטי Surface

השקה של טאבלטי סרפס מתקרבת, ו-IDC מעריכה שמיקרוסופט תייצר מיליונים מהם במטרה לכבוש את שוק הטאבלט מידי אפל. ומה תציב החברה אל מול האייפד ורבבות האפליקציות שלו? את חבילת התוכנות אופיס

יוסי גורביץ 10:5320.08.12
מיקרוסופט כבר הודיעה כי תוציא לשוק את הגרסה הראשונה של מחשבי הלוח סרפס (Surface) ב-26 באוקטובר, עם השקת מערכת ההפעלה ווינדוס 8 - וכעת מעריכה חברת המעקב IDC כי מיקרוסופט תייצר שלוש מיליון יחידות ואף יותר. כך דיווח אתמול (ב') אתר סינט. מיקרוסופט נמנעה מלהגיב על הידיעה.

 

האנליסט בוב אודונל אמר לסינט שהוא מעריך שעד סוף 2012, תייצר מיקרוסופט את שני דגמי המכשיר - גרסת RT (שתגיע ראשונה לשוק) מבוססת מעבד ARM וגרסה חזקה יותר, מבוססת מעבדי אינטל.

 

אודונל העריך שאם אכן ייבנו כל כך הרבה מחשבי לוח, לא תוכל מיקרוסופט למכור אותם דרך חנות מקוונת ותצטרך להשען על מערך השיווק הקמעונאי. אודונל העריך עוד כי מיקרוסופט לא תמכור את המכשירים במחיר של 200 דולר כפי שפורסם לאחרונה, אלא במחיר גבוה יותר. לדבריו, מחיר שכזה יגיע רק במסגרת חוזה ארוך טווח של הלקוח עם החברה - שבסופו של דבר יעלה יותר ממחיר המכשיר. 

 

בתוך כך, העריך אתר סינט כי מיקרוסופט תשווק את הטאבלטים יחד עם חבילת אופיס, מה שעשוי להיות ה"קילר אפ" של סדרת הטאבלטים הזו, במיוחד בכל מה שקשור לרכישות על ידי ארגונים. על פי ההערכות, המשתמש יקבל את הטאבלט עם גרסה רזה של אופיס ויוכל לשדרג אותה. מכירות יישום אופיס מצליחות מאד בטאבלט של אפל, האייפד, והן גרמו די דאגה לגוגל כדי שזו תרכוש לאחרונה את קוויקאופיס.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x