$
מכשירים ומדריכים

מיקרוסופט מודיעה: הטאבלט Surface יצא לשוק ב-26 באוקטובר

החברה הודיעה רשמית כי הטאבלט הראשון שלה בסדרת סרפס יצא לשוק ב-26 באוקטובר - אותו היום שבו תופץ מערכת ההפעלה החדשה שלה, ווינדוס 8

יוסי גורביץ 10:2630.07.12
מיקרוסופט הודיעה כי הטאבלט הראשון שלה בסדרת Surface, שמבוסס על מערכת ההפעלה החדשה ווינדוס 8, יופץ באותו תאריך שבו תתחיל החברה לשווק את מערכת ההפעלה החדשה עצמה, ב-26 באוקטובר. כך דיווח אתמול (א') אתר סינט, בהתבסס על המסמכים שהגישה מיקרוסופט לרשות לניירות ערך.

 

עד כה נמנעה מיקרוסופט מלנקוב בתאריך מדויק להפצת הטאבלטים, אותם חשפה לראשונה בסוף יוני. החברה נמנעה עד כה גם מלנקוב במחירם של המכשירים, אם כי הודיעה שהמחיר יהיה "תחרותי". הטאבלטים זכו לשבחים רבים עם הצגתם, כשחלק מן הפרשנים מגדירים אותם כתחליף ראוי לאייפד של אפל.

 

מנכ"ל מיקרוסופט, סטיב באלמר, מציג את מחשב הלוח של החברה מנכ"ל מיקרוסופט, סטיב באלמר, מציג את מחשב הלוח של החברה צילום: בלומברג

 

על פי תכנוניה של מיקרוסופט, היא תוציא שני דגמים של הטאבלט. הדגם הראשון, שיושק באוקטובר, יתבסס על שבבי ARM ויריץ את ווינדוס 8 RT - הגרסה שמיועדת לטאבלטים. דגם שני, חזק יותר, צפוי להגיע לשווקים בתחילת 2013. דגם זה ישתמש בשבבי Ivy Bridge של אינטל ובמערכת ההפעלה ווינדוס 8 פרו.

  

בדו"חותיה לרשות לניירות ערך, ציינה מיקרוסופט ששיווק ווינדוס 8 יצריך הוצאות גדולות בתחום הפרסום והשיווק - מה שעשוי לפגוע בשולי הרווח שלה ברבעון האחרון של 2012. היא ציינה עוד כי בפועל - היא מתחילה להתחרות בלקוחותיה, יצרניות המחשבים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x