$
מכשירים ומדריכים

דיווח: מיקרוסופט תמכור את הטאבלט שלה ב-200 דולר בלבד

לפי הערכות ברשת, החברה צפויה למכור את מחשב הלוח במחיר נמוך שכזה במטרה להציף את השוק במהירות במכשירי ווינדוס 8 - גם על חשבון הכנסות בטווח הקצר. מה יעשה תמחור כזה לשוק הטאלבטים?

יוסי גורביץ 11:2015.08.12

טאבלט הסרפס (Surface) של מיקרוסופט, שיושק יחד עם מערכת ההפעלה ווינדוס 8 ב-26 באוקטובר, עשוי להימכר ב-200 דולר בלבד, פחות מחצי ממחירו של האייפד. כך דיווח אמש (ג') הבלוג Engadget, בהסתמך על מקור בודד. על אף שהידיעה לא זכתה לאישור רשמי, היא עוררה סערה ברשת.

 

מדוע למכור במחיר כל כך נמוך?

 

הבלוג ארסטכניקה כתב שיש למיקרוסופט כמה וכמה סיבות להציע אותו במחיר שכזה: לחלונות 8 אין עדיין מספר אפליקציות ראוי, וקידומו של מכשיר במחיר הפסד  יאפשר לה למכור מספר גדול של מכשירים וליצור שוק לאפליקציות.

 

מנכ"ל מיקרוסופט סטיב באלמר, ובידו טאבלט הסרפס מנכ"ל מיקרוסופט סטיב באלמר, ובידו טאבלט הסרפס צילום: בלומברג

 

הבלוג Neowin כתב שמחיר הטאבלט עשוי להצביע על כך שמיקרוסופט מעוניינת להשיג במהירות נתח שוק לווינדוס 8 - גם על חשבון הכנסות בטווח הקצר.

 

נזק משמעותי לשותפותיה של מיקרוסופט

 

עם זאת, ציין אתר ארסטכניקה, יהיו למהלך כזה תוצאות שליליות. ההודעה של מיקרוסופט על השקת טאבלטי סרפס היתה הפתעה לא נעימה, בלשון המעטה, לשותפות יצור המחשבים שלה. אייסר למשל, היתה קולנית במיוחד בתלונותיה ואף רמזה כי תתחיל לחפש אלטרנטיבה למיקרוסופט; בכירים בחברה אמרו שהיא תוכל לחיות עם מחיר של 399-499 דולר, אבל מחיר של 200 דולר עשוי לגרור "השפעה ניכרת" על החברה.

 

בעיה נוספת, ציינו בארס טכניקה, היא חשש מתביעת הגבלים עסקיים: מיקרוסופט מוכרת לשותפות שלה רשיון לחלונות RT במחיר של עד כ-85 דולר, אבל היא עצמה פטורה מתשלום כזה. בעיה שלישית היא שמהרגע שבו מיקרוסופט תכריז על המחיר של הטאבלט כ-200 דולר, היא תתקשה להעלות אותו בעתיד.

 

בתוך כך, הודיעה טושיבה אתמול (ג') כי היא נסוגה מהחלטתה לייצר מחשבי לוח מבוססי ווינדוס 8 RT. לדבריה, הסיבה היא מחסור בחלקים הנדרשים לייצור הטאבלט. החברה אמרה עוד כי תתמקד בייצור הטאבלט השני בסדרה - שיהיה מבוסס שבב אינטל, דומה יותר ללפטופ מן השורה - ולפיכך, גם יקר יותר. טושיבה לא מסרה אילו חלקים היא לא מצליחה להשיג.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x