$
אינטרנט

בזק: עשרת אלפים ישראלים הצטרפו לפרויקט ה-WiFi החברתי

לפי החברה, שיעור ההרשמה לשירות החדש שלה עלה על התחזיות. בזק מצרפת למיזם גם את תחנות הדלק של דור אלון, חנויות סטימצקי, רשת בורגר ראנץ' ועוד - כדי להרחיב את מספר נקודות החיבור

הראל עילם 12:5407.08.12
הצלחה ראשונית ל-Free WiFi, פרויקט הרשת האלחוטית החברתית של בזק: החברה מדווחת כי בתוך עשרה ימים מאז ההכרזה נרשמו לשירות כ-10 אלף משתמשים, מעל התחזיות הראשוניות. בנוסף, 14 אלף איש הורידו כבר את האפליקציה לאנדרואיד, שמאפשרת מציאת נקודות גלישה חינמיות באזור.

 

תל
אביב היא העיר המובילה באימוץ השירות, עם 16% מכלל הנרשמים החדשים, נקודה חמה אחת על כל 250 תושבים. אחריה ירושלים, עם 12% מהנרשמים, נקודה על כל 670 תושבים. לאחר מכן יש את ראשון לציון עם 9% ופתח תקווה עם 7%. בראשון לציון ופתח תקווה נרשם יחס תושבים/נקודות דומה לתל אביב.


החברה מקווה שבתוך כחצי שנה יצטרפו לשירות די משתמשים כדי ליצור כיסוי WiFi של רוב ערי ישראל. 
 

שותפים חדשים, נקודות חיבור חדשות

 

השירות מיועד ללקוחות בזק קיימים המחוברים לרשת ה-NGN ומאפשר גלישה חינמית דרך WiFi ברחבי הארץ ללא צורך בתשלום נוסף. הרשת מבוססת בעצם על נקודות ה-WiFi הקיימות של הגולשים - הם יכולים להקצות, בצורה בטוחה ומאובטחת, חלק מרוחב הפס שלהם למשתמשי בזק אחרים.

 

בתמורה, המשתמשים שנרשמים יכולים לגלוש דרך הנקודות של כל לקוח אחר שהצטרף לשירות, וכן מאות הנקודות העסקיות שכבר שנפרסו על ידי בתי עסק שעובדים - עם בזק, כגון תחנות "דלק", חנויות רנואר ופיצה האט. החברה הכריזה היום כי מספר חברות חדשות הצטרפו גם הן למיזם: תחנות הדלק דור אלון, רשתות החנויות סטימצקי, ניו פארם, חרש קרמיקה, ורשת בורגר ראנץ', שיוסיפו ביחד מאות נקודות חדשות. 

 

בעוד ששירותים דומים עובדים בהצלחה ברחבי העולם, הקמפיין זכה לביקורת ראשונית נוקבת על ידי הציבור וחלק מהעיתונאים, שהגדירו את המסר כ"לא ברור" ו"מסובך". החברה הודתה בכך ואמרה כי בהמשך, הם מקווים כי הלקוחות יפיצו ויסבירו את הנושא בעצמם.

 

כיצד זה עובד?

 

לקוחות בזק בעלי חיבור פס רחב ונתב WiFi תואם נרשמים לשירות ומורידים עדכון תוכנה לנתב. העדכון יוצר שתי רשתות SSID נפרדות על גבי הנתב - הרשת הביתית המקורית שממשיכה לפעול בצורה מאובטחת ולצידה רשת נפרדת, שפתוחה ללקוחות מזדמנים ואורחים באזור. רשת זו תהיה זמינה אך ורק ללקוחות בזק שנרשמו לשירות.

 

תוכנת הנתב גם תקצה לרשת הנפרדת כ-10% מכלל רוחב הפס של ללקוח. מכיוון שמדובר באחוז זניח יחסית, רוב המשתמשים לא ירגישו ולא ידעו מתי משתמש נוסף "רוכב" על נקודת החיבור שלהם. במידה ומספר משתמשים מזדמנים מחוברים לאותה נקודה, רוחב הפס הקטן יותר יתחלק ביניהם. 

 

הנתבים התומכים עובדים בתקן N, עם טווח רחב המסוגל לעבוד גם במרחק כמה עשרות מטרים - כך שגם משתמשים שגרים בקומה גבוהה יוכלו להציע את הנקודות שלהם לעוברי אורח ברחוב למטה.

 

שימוש ברשתות WiFi כאלטרנטיבה לרשתות סלולר יוריד את צריכת הסוללה במכשירים וגם יצור פחות קרינה באופן יחסי. כמו כן, אם כמות הנקודות הזמינות תהיה גדולה דיה, חיבור ה-WiFi יוכל להיות מהיר משמעותית מחיבורי סלולר קיימים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x