$
הייטק והון סיכון

אלביט תקים חממה טכנולוגית בבאר שבע, נילסן בחיפה

במסגרת המכרז של משרד התמ"ת נקבע עוד כי טרהלאב ונצ'רס תקים ביקנעם עלית חממה שתתמקד בקלינטק. המדען הראשי ל"כלכליסט": "מקווה שחברות שלא זכו ייגשו למכרזים הבאים"

מאיר אורבך 12:5923.07.12

משרד התמ"ת השלים את הסבב הראשון של בחירת הזכיינים ל-5 חממות טכנולוגיות, מהן שלוש שיוקמו ושתיים שכבר פעילות כיום. בין הזוכות במכרז: אלביט מערכות וחברת נילסן העולמית.

טרהלאב ונצ'רס, מייסודה של קרן ההון סיכון טרה ונצ'רס פרטנרס, תקים חממה שתתרכז בתחום הקלינטק ביקנעם עלית.

אלביט מערכות תקים חממה טכנולוגית בבאר שבע, תתמקד בהשקעות בתחומי האלקטרוניקה ומערכות המידע. נילסן ופרתם היי-טק יקימו חממה בחיפה, ויתמקדו בטכנולוגיות מחשוב ותקשורת. חממת NGT תמשיך לפעול באזור נצרת, תוך התמקדות בתחומי הביוטכנולוגיה והמכשור הרפואי. אינסנטיב של פרגרין תמשיך להפעיל חממה באריאל.

מיזם שיתקבל לחממה יקלט לתקופה של שנתיים ויקבל מימון ממשלתי בסך של 1.7 מיליון שקל - 85% מהתקציב המאושר. יתרת המימון של החברה תושקע בידי הזכיין. מתוך הכרה כי התקציב לעתים קרובות אינו מספיק למיזם להגיע לשלבים מתקדמים שבהם יוכל לגייס כסף מהשוק הפרטי, הוחלט להעביר חצי מיליון שקל למיזם מתחום המכשור הרפואי ומיליון שקל למיזם מתחום הביוטכנולוגיה. המימון הממשלתי יוחזר למדינה רק במקרה של הצלחה, באמצעות תמלוגים ממכירות מוצרים.

 

בשיחה עם "כלכליסט" אמר המדען הראשי במשרד התמ"ת, אבי חסון, כי ישמח אם חלק מהחברות שלא זכו במכרז הנוכחי ייגשו למכרזים הבאים. ל"כלכליסט" נודע שלמכרז ה נוכחי הוגשו בקשות מכ-15 גופים שונים, שעל פי הערכות, צפוים להתמודד גם במכרזי החממות הבאים. המכרז הבא צפוי להסתיים בחודש ספטמבר הקרוב, ומכרז נוסף ייצא לדרך בינואר 2013.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x