$
הנפקת פייסבוק

דיווח: פייסבוק תונפק לפי שווי הגבוה מ-100 מיליארד דולר

קארה סווישר מ-AllThingsD מדווחת כי מחיר המניה בהנפקה ביום שישי ינוע בין 34 ל-38 דולר, על רקע ההערכות לביקושים גבוהים

יוסי גורביץ 07:5715.05.12
פייסבוק, שתונפק ביום שישי הקרוב, צפויה לצאת לבורסה לפי הערכת שווי של יותר מ-100 מיליארד דולר - כך דיווחה הלילה (ג') קארה סווישר מ-AllThingsD על סמך מקורות המקורבים לנושא. לידיעה אין אישור רשמי.

 

על פי סווישר, פייסבוק אומרת כעת למשקיעים כי מחיר מניה בודדת

עם ההנפקה ינוע בין 34 ל-38 דולר. קודם לכן - למשל, בעת הגשת המסמכים לרשות לניירות ערך בעקבות רכישת אינסטגרם - העריכה החברה כי מחיר המניה הראשוני יעמוד על כ-31 דולר, ובעדכון למסמכי ההנפקה לפני כשבועיים נאמר כי מחיר המניה בהנפקה יעמוד על 35-28 דולר.

 

המשמעות של עליית מחיר המניה היא שהערכת השווי תעמוד על מעט יותר מ-100 מיליארדי דולר, במקום 77 מיליארד דולר כפי שהוערכה קודם לכן. גם המגזין פורצ'ן דיווח אמש כי פייסבוק צפויה להעלות דרמטית את מחיר המניה שלה, והוא נוקב במחירים גבוהים אף יותר - 35 דולר עד 40 דולר למניה.

 

סווישר מעריכה כי העובדה שהרשת החברתית מרשה לעצמה להעלות כך את מחיר המניה מעידה שהחברה מאמינה שהיא תמצא די והותר קונים למניות שלה. בלומברג אמנם דיווחה לפני שבוע על ביקושים נמוכים מהצפוי, אך מאז עדכנה סוכנות הידיעות כי היא תפסיק לקבל הזמנות לרכישת המניות עקב הביקושים הגבוהים.

 

בתוך כך, דיווחו הלילה (ג') CNBC והבלוג טק-קראנץ' כי מארק צוקרברג לא יגיע לניו יורק לצורך הנפקת המניה, אלא יצלצל בפעמון הנאסד"ק ממטה החברה במנלו פארק שבקליפורניה. אף שלמהלך יש תקדים - זינגה נקטה בו במהלך הנפקתה - הוא נתפס כהמשך הפגנת הזלזול של צוקרברג במשקיעים. בשבועות האחרונים מחו משקיעים על כך שצוקרברג מאחר לפגישות איתם, ושהוא מופיע בפניהם לא בחליפה, אלא בקפוצ'ון החביב עליו.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x