$
שווקי חו"ל

דיווח: רשות ההגבלים העסקיים האמריקאית מעכבת את רכישת אינסטגרם

כך מדווח ה"פיננשל טיימס". הרשות החלה בחקירת העסקה, מה שעשוי להביא לדחיית מועד סגירת העסקה מעבר לרבעון השני - היעד אותו הציבה פייסבוק במסמכי ההנפקה

סוכנויות הידיעות 22:1710.05.12

רשות ההגבלים העסקיים האמריקאית (FTC) מעכבת את רכישת אינטסגרם, כך מדווח הערב (ה') ה"פיננשל טיימס". חקירה של הרשות לגבי רכישת אינסטגרם על ידי פייסבוק תמורת מיליארד דולר מאיימת לדחות את סגירת העסקה מעבר לרבעון השני של השנה - היעד אותו הציבה פייסבוק במסמכי ההנפקה שלה.

 

רשות

ההגבלים העסקיים הפדראלית פתחה בחקירה, כך מדווח העיתון לפי שני אנשים הבקיאים בעניין, וכבר החלה לאסוף מידע מלפחות אחת מהמתחרות הגדולות של הרשת החברתית.

 

החקירה – שהיא הליך שגרתי לכל עסקה בסכום של מעל 66 מיליון דולר – צפוייה לקחת שישה עד 12 חודשים, כך לפי מספר מומחים בעניין. עם זאת פייסבוק הודיעה במסמכי ההנפקה שלה בחודש שעבר כי היא מצפה שהעסקה תושלם ברבעון השני.

 

מומחים לדיני הגבלים עסקיים מצפים כי המיזוג עם אינסטגרם יאושר בסופו של דבר, אך הם מאמינים כי הרגולטור יפקח על העסקה מקרוב בעקבות המחיר הגבוה ששילמה פייסבוק והפרופיל הגבוה של החברות.

 

"הם ירצו לקחת כמה חודשים כדי לחקור ולהבין את השוק ואת השחקנים האחרים בו", אמר מארק למלי, פרופסור בפקולטה למשפטים בסטנפורד. "ועשויים להיות גורמים רבים אחרים עם אינטרס להגיש מידע לרשות", הוא הוסיף.

 

ב-9 באפריל הודיעו החברות כי פייסבוק, הרשת החברתית הגדולה בעולם, קונה את שירות שיתוף התמונות הפופולרי אינסטגרם בעסקת מזומן ומניות של מיליארד דולר. זוהי העסקה הגדולה ביותר בתולדות פייסבוק, בפער גדול מהרכישות הקודמות.

 

אינסטגרם, שהושקה לפני פחות משנה וחצי, מאפשרת למשתמשי סמארטפונים להעביר תמונות שצילמו דרך פילטרים דיגיטליים, המקנים להן לעתים קרובות מראה מיושן במכוון. את התוצאות ניתן לשתף דרך אינסטגרם עצמה, המתפקדת גם כרשת חברתית, או בשלל כלים חברתיים אחרים ובהם פייסבוק.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x