$
הנפקת פייסבוק

הספקתם לקנות? פייסבוק תפסיק לקבל הזמנות לרכישת מניותיה בהנפקה כבר מחר

זאת בשל ביקושים גבוהים למניה במסגרת הרוד שואו שקיימה החברה בשבוע האחרון. ההנפקה עצמה אמורה להתבצע רק ביום חמישי

בלומברג 12:5614.05.12

פייסבוק צפויה להפסיק לקבל הזמנות לרכישת מניותיה בהנפקה כבר מחר, בעוד שההנפקה עצמה אמורה להתבצע רק ביום חמישי, כך עלה מדיווח של סוכנות הידיעות בלומברג.

 

בשבועות שלפני כל הנפקה פומבית יוצאת החברה המנפיקה לרוד שואו - מסע פגישות עם משקיעים בניסיון להבטיח שהחברה תצליח למכור את הצעת המניות הראשונית שלה. למשקיעים ניתנת אז האפשרות לרכוש את המניות לפני כולם, כשהמשקיעים הפרטיים יכולים לרכוש את המניות רק מאוחר יותר.

 

 צילום: בלומברג

במקרה של פייסבוק, המחירים שיוצעו עם יציאת המניה לשוק יכולים להיות גבוהים הרבה יותר מהטווח שמופיע בתשקיף פייסבוק, שנע בין 28 ל־35 דולר למניה. באתרי מסחר במניות פרטיות פייסבוק נסחרת כעת סביב 45 דולר.

 

הרשת החברתית אולצה לצאת להנפקה פומבית על ידי רשות ניירות ערך, וצוקרברג הביע מורת רוח מכך. החברה תנפיק פחות מ-15% מכלל המניות שלה - מה שיבטיח ביקוש רב, אבל נראה שהמנכ"ל הצעיר לא מחפש את האקזיט, אלא את הדרך לשמור על שליטה בחברה.

 

אף על פי שאחרי ההנפקה הוא יחזיק ב־27% מהמניות, הוא עדיין ישלוט ב־57% מכוח ההצבעה. קשה להאמין שמשקיעים חזקים היו מוכנים לאשר את רכישת אינסטגרם במיליארד דולר, בהתחשב שאינה מייצרת כל רווח, וזו אחת הסיבות שצוקרברג רוצה לשמור על הכוח בידיו

בטל שלח
    לכל התגובות
    x